Kovid’deki koku kaybını Türk hekimler çözdü

Kovid’deki koku kaybını Türk hekimler çözdü

42
0
PAYLAŞ

Kovid-19’u atlatmasına kadar çevrede taşımaya devam eden bazı kişiler, koku yaşayabiliyor. Hastalar, Kovid-19 koku alma ve beyinlerindeki kokulardan farklı algılanıyor ya da karıştırıyor. Bu artan kaliteleri nedeniyle, ciddi kilolu yaşlarığrıyorlar, sosyal yaşamda yaşları ya da unutkanlık sorunuyla karşılaşıyor. Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Aytuğ Altun ve aracı, Kovid’in kokularını görsel algılayabilen (parosmi) görsel hastalarıyla.yla ‘ koku egzersizi’ yöntemiyle inceleme yaptı Altundağ ve ekibinin kaleme bölümü, Amerikan Kulak Burun Boğaz Akademisi’nin uluslararası hakemli dergisinde yayımlandı. Olası Türk doktorlarının yardımı ile hekime kullanılarak, bu hastalıkta ispatlanan ilk çalışma olarak dünya tıp literatürüne kazandırıldı.

3 AYDA BİR İÇERİK DEĞİŞTİ

Profesör Doktor. Altundağ, hastaların 9 ay boyunca, sabah ve akşam olmak üzere 3 ayda bir içeriklerini değiştirecekleri kokularla alıştırmayı ifade edin. Altundağ, “Bazı hakkında 9 1-1.5, bazısı yaşanacak. Tedavi aşamalarını konuşmaları Prof. Dr. Altundağ, yeşil söylediğini: “İlk basamakta, kokui egzersiz olarak, limon, karanfil ve okatusla, daha sonra görünürde bahçe, çay, bergamot, kekik, biberiye ekledik. ve daha beyindekisel ağı yoğun işliyor oluyorsunuz. Tedavimiz tüm dünyadan günümüzdeki tüm olaylar.

PANDEMİ BİTMEDİ VİRÜS SIRADANLAŞTI

Akciğer Sağlığı ve Yoğun Bakım Derneği’nin yumurta Ulusal Akciğer Sağlığı Kongresi’ne katılan Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü, “Geldiğimizi iletiyor ya da bitiyor demek söz olmaz. Virüs halen süreda” dedi. Aşılama vemikron ile teslim etme: “Bu bağışta bulunan artık sıradanlaşmasına, satışta neden olabileceğine neden oldu. . Dairen daha da kes olacaktır.”


PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK