Koronavirüs araştırmasında ortaya çıktı: Delta varyantı 300 kat daha etkili

Koronavirüs araştırmasında ortaya çıktı: Delta varyantı 300 kat daha etkili

114
0
PAYLAŞ

Koronavirüs araştırmasında ortaya çıktı: Delta varyantı 300 kat daha etkili

Güney Kore’de yapılan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) araştırmasında, Delta varyantının Kovid-19’un orijinal versiyonundan 300 kat daha fazla viral yüke sahip olduğu belirlendi.

“>

Güney Kore’de yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) Delta varyantı üzerine yeni bir çalışma yapıldı. Araştırmada Delta varyantının, Kovid-19’un orijinal versiyonundan 300 kat daha fazla viral yüke sahip olduğu ortaya çıktı.

NTV’de yer alan habere göre, Çalışmada, daha önce daha bulaşıcı olarak tanımlanan Delta varyantı ile enfekte olan kişilerin, semptomlarının ilk ortaya çıktığı anda, Covid-19 virüsünün orijinal versiyonuna sahip olanlara göre 300 kat daha fazla viral yüke sahip olduğu bildirildi.

Araştırma, Delta varyantı ile enfekte olan 848 hastanın viral yükü ile Delta dışında korona virüsü olan 22 bin 106 kişi karşılaştırılarak yapıldı.

KOLAY KİRLENME DEMEKTİR

Kore Hastalık Kontrol ve Önleme Ajansı (KDCA), miktarın zamanla kademeli olarak azaldığını, dört günde 30 kata ve dokuz günde 10 kata kadar ve 10 gün sonra diğer varyantlarda görülen seviyelere düştüğünü söyledi. Bir deyim.

Sağlık Bakanlığı yetkilisi Lee Sang-won düzenlediği basın toplantısında, daha yüksek viral yükün virüsün kişiden kişiye çok daha kolay yayıldığı, enfeksiyonların ve hastaneye yatışların arttığı anlamına geldiğini söyledi.

“ORJİNALDEN 2 KAT, ALFA VARYANTINDAN 1,6 KAT DAHA BULAŞICI”

Lee Sang-won araştırma hakkında şunları söyledi:

“Araştırma, Delta varyantının 300 kat daha bulaşıcı olduğu anlamına gelmiyor” dedi ve “Delta varyantının bulaşma oranının virüsün orijinal versiyonundan 2 kat, 1,6 kat daha bulaşıcı olduğunu düşünüyoruz” dedi. Alfa varyantından daha.”

KDCA, şu anda dünya çapında baskın olan Delta varyantının yayılmasını önlemek için insanları derhal test yaptırmaya ve COVID-19 semptomları gösterirlerse yüz yüze toplantılardan kaçınmaya çağırdı.

“>


;”>

  • delta varyantı
  • koronavirüs
  • Araştırma
  • viral
  • Güney Kore
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK