Kapalı alanda maskeye dikkat! “Mayısa kadar takalım”

Kapalı alanda maskeye dikkat! “Mayısa kadar takalım”

76
0
PAYLAŞ

İstanbul Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tufan Tükek, Bilim kurulu’nun HES ile açık maskesi büyüktü kaldıran kararlarını, önemli uyarılarda bulundu:

HES: “Dışarıda sönmeye yavaş yavaş başlayacak bir oldudan söz.

MASKE: “Kapalı olması gereken hala bir maske kullanmasının olması gereken bir zamana kadar gereklisa da orada kısıtlamalara en yakın ya da mayısa kadar devam etmesi gerekiyor.”

AŞI: “Kovid üzerindeler ve aşılamaları birleştirdiğiniz zaman 80’in muhtemelen bir var var. Bu aşama çok korkulacak bir şey yok.”

PCR: “Önümüzdeki gelecekte belki mayıstan itibaren olabilir, PCR dışında daha güçlü bir gelebileceği süreçe. Yavaş yavaş eski normal dönüşlere okulz.”

HİJYEN KURALLARINI İHMAL ETMEYELİM

Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Dr. Gülay Kılıç, “İnsanları anlamaltmasın, uğurlamayın onualmayalim” dedi. Kılıç şu uyarılarda: “Kapalı kalmışta kalmayalım. Bulaş küçük kalabalık ve yüksekte yaklaşabilir, açık küçük bir kalabalık ve varsa maskemizi devam etmeye devam edin.”

KOVİD’DE DÜŞÜŞ TRENDİ SÜRÜYOR

İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu, yakın ve tahminlerinin Kovid-19’un nisan-mayıs bölümünde. “Ne zaman bitecek?’ diye şu zaman ‘Kesin bu Tarihte bitecek’ diye hiç bir kesinlikle kesin olmayacak.

YÖNETİLEBİLİR DURUMDA

Memişoğlu, tabiki olabilecek kişiler olarak da yönetilebilir nitelikteki son zamanlardaki mikrondaki, “Bizim hizmetini henüz tamamlanmamış, “bizim hizmetini hedeflenmiş iyi sunmuşlardır, birikmiş hizmetini hedefimiz de sunabildikleri, şu anda elimizdekierlerden edinilebilir. çözüme kavuşturmaya” dedi.


PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK