65 yaş üstü ve riskli hastalar Molnupiravir’le korunacak

65 yaş üstü ve riskli hastalar Molnupiravir’le korunacak

47
0
PAYLAŞ

Corona virüs Bilim Kurulu bir araya geldi. Toplantı Sonrası Sağlık Bakanı Fahrzin Koca’nın yaptığı Yazılı, “65 Yaş Üzeri Ve Bağışıklığı Baskılanmış Vatandaşlarızi Molnupiravir Ilacının Dağıtımı Başlamıştır” Denildi. Aynı zamanda, 65 yaş üzerinde olan kişilerin dozlarını aynı zamandan beridir. ”

HASTANEYE YATIŞLAR % 28 DÜŞTÜ

Omicron yayını yayın olarak artan vaka sayılarının deneyimine, vakaların en yüksek olduğu son vakada vakaların %10’unun geçtiği bildirildi. Son 1 hafta içinde kiralık yatışların da %28’inde belirtildi.

MASKE DÜZENLEMESİ GELİYOR

Bazı Avrupa’dan satın alınabilecek bir maskenin satın alınması, bugünden Türkiye’de ne zaman geçeceği için alınacaklara getirildi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yeni dönem için bir sonrayı işaret etti: “Gelecek hafta bir basın toplantısımız olacak. Maskelerin ne zaman olacak ve bundan sonra olacaklar net olarak anlatacak”.

HERKESE TÜRKOVAC İMKİNİ

Sağlık Bakanı Koca, yerli aşı TURKOVAC’ın Türkiye genelinde yaygınlaştırılacağını söyledi. TURKOVAC’ın Pazartesiden itibaren devlet hastanelerinin tamamında uygulanacağını açıkladı. TURKOVAC’ın iki haftaya kadar da aile hekimlerine olacağını Koca, şöyle konuşun: “Martta da Omicron varyantına yönelik TURKOVAC aşısını tamamlamayı iyileştirebilir.”


PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK