Rekabet Kurumu’ndan beyaz eşya ve elektronikte lider 6 markaya soruşturma

Rekabet Kurumu’ndan beyaz eşya ve elektronikte lider 6 markaya soruşturma

95
0
PAYLAŞ

Beyaz eşya ve elektronikte lider 6 markaya Rekabet Kurumu'ndan soruşturma

Rekabet Kurumu, aralarında Arçelik, Samsung ve LG gibi beyaz eşya ve elektronikte lider markaların yer aldığı 6 kurum hakkında soruşturma başlattı.

Rekabet Kurulu, Arçelik, BSH Ev Aletleri, Gürses Kurumsal Tedarik, LG, Samsung ve SVS Dayanıklı Tüketim Ürünleri hakkında soruşturma açılmasına karar verdi.

Rekabet Kurumu’nun internet sitesinde yer alan duyuruya göre, Arçelik Pazarlama AŞ, BSH Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret AŞ, Samsung Electronics İstanbul Pazarlama ve Ticaret Ltd. Şti. ve LG Electronics Ticaret AŞ ve bu teşebbüslerin dağıtıcıları tarafından yetkili satıcılara internetten satış yasağı getirilerek veya yeniden satış fiyatları belirlenerek, Rekabetin Korunması Hakkında Kanun’un 4. 4054 sayılı ihlal edildi.

Ön araştırmada elde edilen bilgi, belge ve bulguları görüşen Kurul, bulguları ciddi ve yeterli bulmuştur ve Gürses Kurumsal Tedarik ve Elektronik Tic. Güneş. AŞ ve SVS Dayanıklı Tüketim Malları Paz. ve Tic. Ltd Şti. hakkında soruşturma açmaya karar verdi.

Rekabet Kurulu tarafından alınan soruşturma kararları, haklarında soruşturma açılan teşebbüs veya teşebbüs birliklerinin kanunu ihlal ettiği, kanun kapsamında cezai yaptırımlarla karşı karşıya kaldığı veya maruz kalacağı şeklinde yorumlanmamalıdır.


  • Ev aletleri
  • rekabet komitesi
  • soruşturma
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK