PKK’yı ‘sıra kimde’ korkusu sardı! Örgüt çöküşte

PKK’yı ‘sıra kimde’ korkusu sardı! Örgüt çöküşte

59
0
PAYLAŞ

PKK'yı 'sırada kim' korkusu sardı!  Organizasyon çöküyor

Pençe operasyonlarıyla sınır ötesinde köşeye sıkıştırılan terör örgütü PKK, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi ile çatışmaya başladı. Örgütün önde gelen ismi korumaları tarafından etkisiz hale getirildi

Kuzey Irak’ta Mehmetçik’in baskısıyla başını kaldıramayan PKK, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi ile çatışmaya başladı.

Sabah’ın haberine göre Peşmerge’nin sınır hattında karakol ve askeri üs alanı kurması, Türk Silahlı Kuvvetleri ile anlık istihbarat paylaşması, keşif, dinleme ve gözetleme faaliyetleri yürütmesi teröristleri köşeye sıkıştırdı. Eylem alanı daralmakta olan teröristler, terör örgütünün Avrupa’daki diplomatik ayağını yürüten KCK yöneticilerini KBY ile arabuluculuk yapmak üzere harekete geçirmeye çalışsalar da başarısız oldular.

PEŞMERGA SALDIRI YAPILDI

PKK’lı teröristler geçtiğimiz aylarda IKBY’nin Roj ve Zaravani olarak bilinen peşmerge özel kuvvetlerine mayınlı saldırılar düzenlemeye başladı. Sözde Hakurk sorumluları “Birdal Burhanlı” ve 10 milyon kırmızı kategorisinde aranan Murat Kalko’nun peş peşe hava operasyonlarında öldürülmesinin ardından, Hakurk’tan bu kez terör örgütü sorumlu tutuldu ve sözde Askeri Konsey üyesi bu kez suçlandı. HPG, Erdal Aslan, Kandil. den gönderildi. Terörist Aslan’ın iki korumasıyla birlikte sahada Hakurk Vadisi’ne doğru yola çıktığı, örgütle bağlantısının kesildiği ve akıbetinin bilinmediği kaydedildi. Teröristlerin IKBY özel kuvvetleri tarafından etkisiz hale getirilmiş olabileceği değerlendirilirken, terör örgütünün üst düzey yöneticilerinden Murat Karayılan, “KDP güçleri komutanımızı ya rehin aldı ya da öldürdü. kader.”

10 şehidin katiliydi

Terörist Erdal Aslan, gönderildiği Bitlis’in Güroymak İlçesi’nde zırhlı polis aracının geçişi sırasında yola döşenen mayının uzaktan kumandayla patlatılması sonucu 5’i polis 8 vatandaşı öldürdü. 2010 ve 8 yıl kaldı. Bitlis’in Tatvan İlçesi’nde 75 yaşındaki emekli Gemi Kaptanı MHP İl Genel Meclisi Üyesi Tello Uçak’ın evinin önünde öldürüldüğü hain saldırıyı Aslan bizzat planlamıştı. Tatvan ile Hizan arasındaki Güzeldere bölgesinde güvenlik görevlisi Nihat Çaprak’ın işkence gördüğü, kurşunlandığı ve elektrik direğine asıldığı olayı terörist bizzat gerçekleştirmişti.

6 PKK/YPG TERÖRİSTİ NÖTREŞTİRİLDİ

Milli Savunma Bakanlığı, Barış Pınarı bölgesinde saldırı hazırlığı yaptığı belirlenen 6 PKK/YPG’li teröristin etkisiz hale getirildiğini bildirdi. Bakanlıktan yapılan açıklamada, “Terör örgütü PKK/YPG’nin bir saldırı girişimi daha başarısızlıkla sonuçlandı. Barış Pınarı bölgesinde saldırı hazırlığında olduğu belirlenen 6 PKK/YPG’li terörist kahramanımızın müdahalesiyle etkisiz hale getirildi. komandolar.” ifadesi kullanılmıştır.


  • PKKda Panik
  • PKK’nın üst düzey ismi, son durum
  • Kuzey Irak PKK
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK