PKK iyice köşeye sıkıştı! ‘Yalanları artırın’ talimatı

PKK iyice köşeye sıkıştı! ‘Yalanları artırın’ talimatı

70
0
PAYLAŞ

PKK iyice köşeye sıkıştı!  'Yalanları artır' talimatı

Terör örgütü PKK/PYD’ye yönelik başlatılan operasyonlar tüm hızıyla devam ediyor. Örgüt liderlerinden Fehmi Atalay’ın, PKK’nın çöküşünü gizlemek için kırsal kesimdeki teröristlere “gerçekçi olmayan ve abartılı ifadelerle güvenlik güçlerine yönelik eylemleri üst birimlere aktarma” talimatı verdiği belirtildi.

Güvenlik güçlerinin başarılı ve kararlı nokta operasyonlarıyla PKK’ya ağır darbe indirmesi, terör örgütünün yönetim kadrosunda paniğe neden oldu. Örgüt liderlerinden Fehmi Atalay’ın, PKK’nın çöküşünü gizlemek için kırsaldaki teröristlere “gerçekçi olmayan ve abartılı ifadelerle güvenlik güçlerine yönelik eylemleri üst birimlere aktarmaları” talimatını verdiği belirtildi.

DHA’nın haberine göre Güvenlik güçlerinin terör örgütü PKK’yı ülke gündeminden çıkarmak ve bölgede ikamet eden teröristleri etkisiz hale getirmek amacıyla başlattığı ve kesintisiz olarak sürdürdüğü operasyonlar kısa sürede sonuç verdi. “Terörü kaynağında yok etme” ilkesiyle başlatılan harekata Türkiye’nin yerli insansız hava araçları (İHA) ve silahlı insansız hava araçları (SİHA) büyük katkı sağladı. Aralarında örgütün üst düzey üyelerinin de bulunduğu çok sayıda terörist, istihbarat temelli nokta operasyonları ile etkisiz hale getirildi. İnlerinden çıkamayan örgüt mensupları, aldıkları ağır kayıpların ardından panik ve korku içinde Kandil’e tepkilerini artırdı.

ÇÖKÜMÜ DURDURMAK İÇİN YENİ ÇÖZÜM

Güvenlik güçlerinin Eren ve Pençe operasyonlarıyla yurt içinde ve yurt dışında harekete geçemez duruma gelen terör örgütünün, çöküşü durdurmak için yeni çözümler aradığı ortaya çıktı. Güvenlik güçlerince, etkisiz hale getirilmekten korkan terör örgütü yönetim kadrosunun, Irak’ın kuzeyinde sakladıkları deliklerden radyo ve televizyon kanalları aracılığıyla halka moral ve motivasyon sağlamak amacıyla ses kayıtlarını yayınladıkları tespit edildi. kırsaldaki teröristler.

PKK yöneticilerinden Fehmi Atalay’ın, terör örgütünün çöküşünü gizlemek için kırsaldaki teröristlere “gerçekçi olmayan ve abartılı ifadelerle güvenlik güçlerine yönelik eylemleri üst birimlere taşıma” talimatı verdiği belirtildi. Ancak işin iç yüzünün gerçeği yansıtmadığı, yakalanıp teslim olan örgüt mensuplarının ifadelerine yansıdı.

‘Kafamızı çıkaramıyoruz, NASIL HAREKET EDEBİLİRİZ?’

Operasyonda teslim olan bir terörist, “Örgüt yönetiminin yalanlarına artık kimse inanmıyor, rahat yerlere oturup bizi ölüme gönderiyorlar, ‘eylem yapın’ diyorlar, kafamızı yerden kaldıramıyoruz. Biz varız nasıl önlem almalıyız Üzerimizdeki baskıyı kaldırmak için harekete geçmiş gibi haber yapıyoruz.Verdiğimiz bu raporu abartıyor ve diğer bölgelerdeki teröristlere aktarıyor.Sonra biz bile şaşırıyoruz bu söylediklerimize. “

GERÇEKLEŞTİRİLMEMİŞ EYLEMLER YAPMAYA BAŞLADILAR

Operasyonlarla köşeye sıkıştırılan, katılım sayısı yıldan yıla azalan ve mevcut teröristleri bile tutamayan terör örgütü, terör örgütü olarak kullandığı örgüte bağlı gruplar aracılığıyla gerçekleşmeyen eylemleri benimsemeye başladı. çaresizliğini ve çaresizliğini gizlemek için örtün. Terör örgütünün liderleri, kurdukları senaryoları ve gerçekleşmeyen eylemleri gerçekmiş gibi göstererek teröristleri aldatmaya ve teröristleri örgütün başarılı olduğuna inandırmaya devam etmektedir.


  • Terör örgütü PKK’da panik
  • Terör örgütünden bölge yetkilileri
  • Terör örgütünün bölge yetkililerinden talimat
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK