“Palalı” operasyonunda dikkat çeken detay! Güzellik kraliçesi de kurban çıktı

“Palalı” operasyonunda dikkat çeken detay! Güzellik kraliçesi de kurban çıktı

107
0
PAYLAŞ

Palalı operasyonunda dikkat çeken detay!  Güzellik kraliçesi de kurban oldu

Türkiye tarafından “Palalı Sabri” olarak bilinen Sabri Çelebi’nin eski Afrika Güzellik Kraliçesi’ni de tuzağa düşürdüğü ortaya çıktı.

Türkiye’de “Palalı Sabri” olarak bilinen Sabri Çelebi’nin bir fuhuş çetesine liderlik ettiği ortaya çıktı. Gezi protestoları sırasında göstericilere pala ile saldıran Sabri Çelebi, bir süredir ABD’nin Miami kentinde yaşıyor.

Hürriyet’te yer alan habere göre 10 Eylül’de Çelebi ve ailesinin işyerlerine baskın düzenlendi. Gerekçe, Çelebi’nin Faslı kadınlara eğlence mekanlarında fuhuş yaptırmakla suçlanmasıydı.

Gece saat 03.00 sıralarında gerçekleştirilen baskınlarda, aralarında Sabri Çelebi’nin kardeşi Mehmet Emin Çelebi’nin (25) de bulunduğu 6 kişi gözaltına alındı. Beyoğlu’nda Çelebi Ailesi’ne ait Opera Kulübü Pera’ya yapılan baskında çoğunluğu Faslı 45 kadın gözaltına alındı. Diğer iş yerlerine düzenlenen baskınlarda da gözaltına alınan toplam 62 kadın, Pendik’teki Göçmen Kaçakçılık ve Hudut Kapıları Şube Müdürlüğü binasına götürüldü.

‘KADINLAR MÜŞTERİLERİMİZDİR’

Gözaltına alınan 6 zanlı önceki gün adliyeye sevk edildi. Savcılık 6 zanlının tutuklanmasını istedi. Savcılık ve Sulh Ceza Hakimliği’nde ifade veren Mehmet Emin Çelebi, gözaltına alınan kadınların kendilerine iftira atıldığını ileri sürerek müvekkilleri olduğunu söyledi.

62 kadının çoğu Fas kökenli. 2015 yılında Afrika güzellik kraliçesi seçilen Fatima Zahra El Guiraa (24) Beyoğlu’nda Opera Clup Pera’ya düzenlenen baskında gözaltına alınan kadınlar arasında yer alıyor. Güzellik kraliçesinin avukatına “Türkiye’de yaşıyorum. Modellik yaparak para kazanıyorum. Kız arkadaşım var. Erkek arkadaşım da iş adamı. Bu insanları tanımıyorum. Oraya eğlenmek için gittim. “

POLİSLER TUTUKLANDI

Üç kişi hakkında tutuklama kararı çıkmadan bir gün önce dikkat çeken tutuklamalar oldu. Sabri Çelebi’nin yakınları hakkında soruşturma yürüten polislerden 5’i tutuklandı. Polisler, bir çete soruşturmasında şüpheli bir Çinli adamın serbest bırakılması için karısından 100 bin dolar istemekle suçlanıyor. Tutuklanan polislerden Serkan Gül’ün Çelebiler hakkında soruşturma yürüten polis ekibinin başında olduğu öğrenildi.

3 KİŞİ TUTUKLANDI

İstanbul 10. Sulh Ceza Hakimliği, Çelebi, Vedat Özbağ (47) ve Mahmut İlter’i (31) ‘suç örgütü kurmak ve insan ticareti yapmaktan’ tutukladı. Şirket muhasebecisi İlknur A., ​​taksi şoförü Engin A. ve Kenan T. adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.


  • Güzellik Kraliçesi Palalı Sabri
  • Palalı Sabri operasyonu
  • Güzellik Kraliçesi Palali sabri son dakika
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK