MSB: Gazilerimiz için inşa edilen Gazi Konuk Evi’ni bu yıl bitiriyoruz

MSB: Gazilerimiz için inşa edilen Gazi Konuk Evi’ni bu yıl bitiriyoruz

86
0
PAYLAŞ

MSB: Gazilerimiz için yaptırdığımız Gazi Konukevi'ni bu yıl bitiriyoruz.

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Twitter hesabından yaptığı açıklamada, gaziler için inşa edilen Gazi Konukevi’nin bu yıl tamamlanacağını bildirdi.

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), gaziler için dünya standartlarında ve modern bir tasarımla inşa edilen Gazi Konukevi’nin bu yıl tamamlanacağını duyurdu.

AA’nın raporuna göre, MSB’nin Twitter hesabından yapılan açıklamada, gaziler için birçok alanda projeler yürütmeye devam ettikleri belirtilirken, “Değerli gazilerimiz için önemli olduğunu düşündüğümüz Gazi Konukevi Projesi için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bu yıl gazilerimiz için dünya standartlarında ve modern bir tasarımla inşa edildi. Bu yıl yapılan Gazi Konuk Evi’ni bitiriyoruz.” ifadeler kullanılmıştır.

Açıklamada, 19 Eylül 2019’da inşaatına başlanan misafirhanenin Ankara Bilkent’te 129 oda, 750 dönüm, 3 katlı, iç ve dış mekanlarda antrenman yapma imkanı sağlayan okçuluk tesisleri ile inşa edildiği belirtildi. pansiyona da dahildir.

Açıklamada, misafirhanenin şehir ortamında doğal ürünlerin yetiştirilmesini sağlayacak 200 kişi kapasiteli cami ve 54 hobi bahçesine sahip olacağı belirtildi.

“Kampüsünde gölet de bulunacak olan emektar misafirhanede ayrıca kafeterya, sinema ve seminer salonu da bulunacak. Ayrıca misafirhanenin iç bahçesi de katlanabilir olacak. Proje kapsamında çeşitli tesisler yapılacak. olarak gazilerimize yürüyüş ve bisiklet yolları sunulacaktır.Son olarak gazilerimiz için Gazi Konukevi.100’ü keklik, 50’si sülün, 50’si beç tavuğu olmak üzere 200 kümes hayvanı kampüse salıverilmiştir.”


  • gazi misafirhanesi
  • gaziler
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK