MHP lideri Bahçeli’den Akşener’e “Fatih” göndermesi

MHP lideri Bahçeli’den Akşener’e “Fatih” göndermesi

91
0
PAYLAŞ

MHP lideri Bahçeli'den Akşener'e "fatih" göndermek

MHP lideri Bahçeli, İY Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu “Fatih” ile kıyaslamasına atıfta bulundu. Bahçeli, “Fetihimizi ve fatihimizi siyasi çıkar uğruna sıradanlaştırmaya çalışanlar, atalarımızın hatıralarını sulandıran çılgın insanlardır.” tepki gösterdi.

“>

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, sosyal medya hesabından sert açıklamalarda bulundu.

Bahçeli mesajında ​​şu ifadeleri kullandı:

Adil yargının, ahlaki özgürlüğün, akıllı el becerisinin ve yargının, hayırsever ve egemen bir itibarla kristalleşmesi, Türk milletinin tarihe damgasını vurmasını sağlamış; kaderin kaynağından beslenen inanç, inanç ve irade bayrağı, Türk milletini gölgede bırakmıştır. kıtalar.

Kıskanılacak geçmişimizin derinlikleri devletin gücü ve atın kuluçka dönemidir; Aynı zamanda güvenli, barışçıl ve geniş görüşlü bir milli varlığın ilhamı ve gücüdür. Asırların kilidi Türk milletinin müdahalesi ile açılmış, kutlu mücadele ile zorlu engeller aşılmıştır.

Aziz atalarımız yurdumuzun topraklarına bereket fidanları dikmiş, birlik tohumları ekmiş, barış ve kardeşlik ruhunu aşılamıştır. Söğüt; Dünyayı kavrayan, dünya çapında bir gücü mayalayan, fetih bilinciyle güçlenen tarihin bir yakutudur.

Öpüşen dedemiz Ertuğrul Gazi ve saygıdeğer torunları, tekfur hesaplarıyla çevrili, zulmün zincirlerini kıran ve esaretin prangalarını kaldıran, şefkat, merhamet ve adalet meşalesiyle insanlığı aydınlatan bir coğrafyaya asalet ve asil duruş getirdi.

Türk milleti sadece kılıçlarla değil, cihat ve harp şerefiyle donanmış, kaleleri fethettiği kadar gönülleri de fethetmiş, Hayme Ana’nın dirayetiyle, Dursun Fakih’in duasıyla; Alplerin, azizlerin ve askerlerin dokunuşuyla horgörü silindi, hoşgörü öne çıktı.

Söğüt ruhunda; Sabır var, strateji var, inanç var, atılganlık ve cesaret var ve teslim olmayan, taviz vermeyen, geciktirmeyen bir mizaç bu ruha hükmediyor. Bu sayede 400 çadırlık bir prenslikten devasa bir dünya imparatorluğu doğdu ve yükseldi.

Elbette geçmişimizle ne kadar övünsek de yetersizdir. Kendimizi tanımak, kimliğimizi bilmek bilgeliğe sahip olmak demektir; Tarihimizi, kültürümüzü ve medeniyet hazinemizi bilmek kendimizi bilmektir. Kendimizi tanımak, kanımızın ve kaderimizin yol haritasını çizmek demektir.

Geçmişten günümüze nesilden nesile aktarılan milli emanetlerin sırrına erişenler, yalana, iftiraya ve ihanete sırt çevirmiş yüksek şahsiyetlerdir. Siyasal kazanç uğruna fethimizi ve fatihimizi sıradanlaştırmaya çalışanlar, atalarımızın hatıralarını sulandıran manyaklardır.

Çürük Bizans ve Haçlı hırslarını yaşatmak için kılık değiştirenler, Ötüken’in aklını susturmaya ve Söğüt çağrısını bastırmaya çalışan bir avuç gafil ve cahil insandır. Küfür ve münafık diller ne derse desin, faziletli bedenlerde Fatih’in izzetinden eser bulunmaz.

Dün, milletin majesteleri aşağılanma rezaletini yendi. Bugün tarih bir kez daha tekerrür edecek ve karanlığa düşenler kaybedecek. Bu Ertuğrul Gazi’ye ve çocuklarına namus borcumuzdur. Bu, milli varlığımızı İstanbul’da ören Fatihimize vefa borcumuzdur.

Bu toprakların her karışı şehitlerin kanıyla sulandı ve bunun sonucunda toprak vatan oldu. Terörle mücadelede şehit düşen kahraman evlatlarımız, milli bekamız ve milli güvenliğimiz için minnet, minnet ve dua ile anacağımız hizmetler vermiştir.

Bugün İdlib’de şehit olan iki çocuğumuz başta olmak üzere tarihin herhangi bir döneminde hurafe, hain, katil, küfür ve işgalci maksatlı birçok saldırıya karşı direnerek şehit olan yiğit yüreklere Allah’tan rahmet diliyorum. yaşayan gazilerimize.

Söğüt’ün kalbinden Anadolu Türk birliğinin kurulmasına öncülük eden, ardından dünya devletine giden yolu inşa eden büyük ecdadımız Ertuğrul Gazi’yi, Osman Gazi’yi ve dualarıyla bize destek olan manevi önderlerimizi rahmet ve saygıyla anıyorum. coşku ve inanç.

Ruhları şad olsun, mekanları cennet olsun. Cenab-ı Allah hepsinden razı olsun.”

“>


;”>

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK