Metrobüs ihalesi ‘kanka’ya gitti

Metrobüs ihalesi ‘kanka’ya gitti

92
0
PAYLAŞ

Metrobüs ihalesi 'kardeş'e gitti

Kırık otobüslerle gündeme gelen İBB’ye yeni alınan 160 otobüsün 60’ının ihalesinin, İBB’nin ihale şampiyonu CHP’li Özgür Karabat’ın mali müşavirliğini yapan firmaya verildiği ortaya çıktı.

Arızalanan otobüsler ve metrobüsler nedeniyle günlerdir gündemde olan İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin yeni metrobüs ihalesinin ardından aynı isim ortaya çıktı. 160 metrobüsün 100’ü OTOKAR tarafından karşılandı. Diğer 60 aracın ise İBB’nin ‘ihale şampiyonu’ CHP İstanbul Milletvekili Özgür Karabat’ın mali müşavirliğini yaptığı Akia Ulaşım İç ve Dış Ticaret A.Ş.’ye verildiği anlaşıldı.

İETT araçlarının bakım, onarım ve işletmesi ihalesini İBB yönetimi verdi, Ulaştırma İç ve Dış Ticaret A.Ş. Şirket ayrıca 14 ihale daha verdi. İBB Meclisi AK Parti Grubu da aynı çerçevede İmamoğlu, Karabat ve Taşımacılık A.Ş. Genel Müdürü Remzi Baka’nın fotoğraflarını paylaştı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Tevfik Göksu, daha önce her bir garaj için farklı firmalara alınan İETT otobüslerinin bakım ihalelerinin tamamının bu dönemde tek bir firmaya verildiğini belirtti. Göksu, bu şirketin bakımını da yapmadığına dikkat çekti. Göksu, “Özgür Karabat Milletvekili olduktan sonra bu şirketten ayrıldığını ama asil vekil olduktan sonra mali müşavir olduğunu söylediler. İşin ironik yanı Mercedes firmasının bile bakım onarım konusunda yetersiz kalması. “Bakımlarda kalitesiz yan sanayi ürünleri kullanıldı.


  • otobüs
  • metrobüs
  • özgür karabatak
  • iett araçları
  • İstanbul Büyükşehir Belediyesi
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK