Mehmet Tevfik Göksu’dan İSPARK’ta zarar açıklaması… “Gelirler başka açık alanlara mı gitti?”

Mehmet Tevfik Göksu’dan İSPARK’ta zarar açıklaması… “Gelirler başka açık alanlara mı gitti?”

83
0
PAYLAŞ

İSPARK'ta Mehmet Tevfik Göksu'nun hasar beyanı... "Gelirler diğer açık alanlara gitti mi?""

AK Parti Grup İBB Meclis Başkanvekili Mehmet Tevfik Göksu, İSPARK’ın kaybettiğini açıkladı. Göksu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Şimdi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı’na soruyorum İSPARK’a 2020’de yani 1 yılda 100 milyon zararı nasıl verdiniz?” ifadeleri kullandı.

“>

İBB Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Tevfik Göksu, İSPARK’ın 2020 yıl sonu itibarıyla 100 milyon TL zarar ettiğini söyledi.

AA’nın haberine göre, Göksu, sosyal medya hesabından yaptığı video paylaşımında, son günlerde İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde çok sayıda otobüs, tramvay ve metrobüs arıza haberini takip ettiğini söyledi.

“İstanbul Kart” ve “Hamidiye Su” haberlerini hatırlatan Göksu, son günlerde en çok konuşulan konulardan birinin AK Parti’de bulunduğu dönemde İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin en büyük projelerinden biri olan İSPARK olduğunu belirtti. .

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, İBB AK Parti dönemindeyken, “İSPARK neden zarar ediyor?” Göksu, soruyu kendisinin sorduğunu belirterek, şöyle devam etti:

“AK Parti döneminde biz teslim ettiğimizde yani AK Parti yönetimi teslim ettiğinde İSPARK’ın 18 milyon zararı vardı. CHP’nin geçmesinin ardından 2019 itibariyle 18 milyon olan zarar 37 milyona çıktı. Yani İSPARK 2020 yılı sonu itibari ile kaç milyon zarar etti?İşte yaptıkları denetim raporu.Tüm rakamları manipülasyonlarla değiştirmelerine rağmen 2020’de yaptıkları en basit hesapta 66 milyon zararı var.Özellikle orada ticari alacak olarak faturalanmayan 33 milyon rakamı alacaklar bölümüne ekleyip aktiflere ekleyip buraya düşürdüler bunu eklediğinizde İSPARK’ın yıl sonu itibariyle 100 milyon zararı var 2020. Şimdi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı’na soruyorum İSPARK’a 2020’de yani 1 yılda nasıl 100 milyon zarar verdiniz?’Pandemi’ demeyin çünkü pandemi sadece size zarar vermek için değil. Aksine kazanç elde etmenizi sağlamıştır. .Çalışanlarınızın maaşları devlet tarafından, sigortaları devlet tarafından ödeniyordu. Sadece partizan olarak k kişiyi işinden ve ekmeğinden mahrum ettiniz. Hem nasıl kaybettin? Zararınızın nedeni bu mu? Örneğin, İSPARK’ın yönetim kurulu üye sayısını artırdınız, yönetim kuruluna partizanlar atadınız, İSPARK kadrosuna partizanlar aldınız, acaba İSPARK’ın gelirleri başka açık alanlara mı gitti?”

Göksu, “İSPARK nasıl zarar verebilir?” İBB Başkanı’na soruyorum İSPARK’ı 1 yılda 100 milyon zarar eden bir şirkete nasıl çevirdiniz?” ifadelerini kullandı.

“>


;”>

  • KIVILCIM
  • Mehmet Tevfik Göksu
  • Ekrem İmamoğlu
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK