Mahalleli şikayetçi… İstinye Deresi kötü koku yayıyor

Mahalleli şikayetçi… İstinye Deresi kötü koku yayıyor

56
0
PAYLAŞ

Mahalle sakinleri şikayet ediyor... İstinye Deresi kötü koku yayıyor

İstanbul Sarıyer’de bulunan İstinye Çayı’nın yaydığı kötü koku çevreye rahatsızlık veriyor. Mahalle sakinleri ve esnaf, yağmurların gelmesiyle dere temizlenmediği için kokunun arttığından şikayet ediyor.

Sarıyer’de İstinye Deresi’nin yaydığı kötü koku, mahalle sakinlerini ve esnafı rahatsız ediyor.

AA’nın raporuna göre, İstinye Mahallesi Sarıyer Caddesi’nden başlayıp sahile kadar devam eden İstinye Çayı’nın yaydığı koku, dere yatağında ve koyda biriken atıklar ortamda rahatsızlık yaratıyor.

Mahalle sakinleri ve esnaf, yağmurların gelmesiyle dere temizlenmediği için kokunun arttığından şikayet ediyor.

Derenin bulunduğu sokakta iş yeri olan Esnaf Necmi Yeğen, AA muhabirine yaptığı açıklamada, derenin acilen temizlenmesi gerektiğini söyledi.

Deredeki kirlilik nedeniyle sivrisineklerin arttığını belirten Yeğen, “İstinye Çayı’ndan yayılan koku ve sivrisinekler durmuyor. Dere temizlenmiyor. Gelen tüm yağmur suları kanalda pislik içinde kalıyor. Normalde hem kokuyu önlemek hem de sivrisineklerin çoğalmasını önlemek için temizlenmesi gerekiyordu. “Sivrisinekler yüzünden evde uyuyamıyoruz. Pencereleri açamıyoruz.” dedi.

İstinye’de esnaf esnafı Emine Fil de kötü kokunun mağduru olduklarını belirterek yetkililerden bir an önce çözüm bulunmasını istedi. bulunmalı” dedi.

Evi dereye yakın olan Necmi Dereli, “Dere mis gibi kokuyor. Özellikle yağmurda sel oluyor. Gelip kanalları açmaları gerekiyor. Daha önce böyle bir şey yoktu. Dere benim birinci katımdan geçiyor. . Tamamen engellendi.” ifadeleri kullandı.


  • Sarıyer
  • İstinye Deresi
  • kötü koku
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK