Turkcell Platinum Black ALEM Podcast’in konuğu Tuba Ünsal: Zor şartlarda oyunculuğu başardım

Turkcell Platinum Black ALEM Podcast’in konuğu Tuba Ünsal: Zor şartlarda oyunculuğu başardım

72
0
PAYLAŞ

Turkcell Platinum Black ALEM Podcast'in konuğu Tuba Ünsal: Zor şartlarda oynamayı başardım

Turkcell Platinum Black’in katkılarıyla gerçekleşen ALEM Talks Podcast’in yeni konuğu Tuba Ünsal oldu. Adı Aylin’ ile tiyatro sahnesinde hayranlarıyla buluşmaya hazırlanan Ünsal, sanata bakış açısını, çevre bilincini ve kişisel gelişim yolculuğunu paylaştı.

“Adı Aylin” oyunuyla sahneye dönmenin heyecanını yaşayan Tuba Ünsal, Turkcell Platinum Black’in katkılarıyla gerçekleşen ALEM Talks Podcast’in konuğu oldu. Ayşe Kulin’in aynı adlı romanından uyarlanan oyunu anlatan Ünsal, “Bu kitabın haklarını iki yıl önce aldım ve tiyatro sahnesine uyarlamak için çalışmalara başladık. Sonra pandemi süreci devreye girdi, şimdi yeniden devam ediyoruz. Aralık sonunda sahneye çıkıyoruz.”

BİR DÖNEM İÇİN CESARETİM YOKTU

Karmaşık ve zor bir sektörde olduğunu ifade eden Ünsal, oyuncu olma kararının bilinçli bir seçim olmadığını söyledi. Ünsal, mesleki yolculuğuna ilişkin, “Aslında yaptığım iş çok bilinçli bir seçim değildi. Bazen bunun çok zor bir şey olduğunu düşünüyorum ve bunu çok içgüdüsel olarak başardım. Kendimle övünecek biri değilim ama övünürüm. Bunun için sırtım. Onyıllarca aklımı, ruh halimi ve merkezimi kaybetmeden.. .. Bu sektörde her yıl var olmak, maddi olarak ilerlemek veya bulunduğunuz alanı genişleterek gerçekten çok az insanın yapabileceği bir şey.Hayalleri bile olan bir çocuktum. Küçükken hayallerimi gerçekleştirmeye cesaret edemediği bir oyunculuk sürecinden geçtim.Hayallerimi gerçekleştirme cesaretini bulduğum andan itibaren kendimi her biri farklı bir noktada konumlandırarak ilerlemeye çalışıyorum. zaman’.

SUFİZMLE İLGİLENİYORUM

Kişisel gelişime olan ilgisinin uzun yıllara dayandığını ifade eden Ünsal, “İnsanı anlamak ve varlığını tanımak için büyük çaba sarf ettim. Meditasyon, tasavvuf ile uğraşma, Doğu felsefesi ve Budizm araştırmaları…. Dinliyordum. Aşktan kıvrandığım bir dönemde tasavvufla ilgili podcast’te şöyle bir cümle geçti, ‘Allah önce dünya sevgisinde dua etti, onu bu dünyada sana yaklaştırsın, yüreğine sevgi versin.’ “O andan itibaren duygularım değişmeye başladı. Yani evrim sürecine girmeye başladım ve ardından çeşitli hocalardan podcast dinlemeye başladım. İlginç bir sürece girdim” dedi.

EN BÜYÜK AŞKIM ÇOCUKLARIMDIR

Tuba Ünsal, “Bu süreçte özel hayatımda kimsenin olmaması iyi oldu. Çok güzel arkadaşlarım var. Bütün coşkuyu ve sevgiyi çocuklarımla birlikte yaşıyorum… Bunlar benim için yeni alanlar ama artık benim için yeni bir alan haline geldi. Sevdiğim bir sistem” diyerek yalnız kalması gerektiğini şu sözlerle açıkladı: “Kendine olan sevgini arttırdığında hayatın her alanından zevk alırsın ve sadece aşık olmak yetmez düşmek için. aşık. Çünkü o zaman yanlış insanlara çekilebilirsin, kafanı okşayan her insanı ilahi aşk olarak büyütebilirsin. Ama aslında prensin bir kurbağa olduğunu görebilirsiniz. Bunu anlamak için yalnızlığınızla barışmak, bir süre yalnız kalmak ve ihtiyaçtan değil, tamamlanmış bir insanın hayatına çekilmek gerekir.”

ÇEVRESEL AKTİVİST ÇABALARI

Tuba Ünsal çevre ile ilgili yaptığı çalışmalarla ilgili olarak şunları söyledi: “Küresel ısınmanın hayatımda boğmuş bir söz olması yerine, herkesin doğa için bir şeyler yapması gerektiğinden emin olmaya çalışıyorum, onu düşünmeye ve bir dünya insanı olmaya çalışıyorum. çevreci aktivist.’ Ünsal, günlük hayatında karbon ayak izini azaltmak için edindiği alışkanlıklara da değindi: “Artık hiç plastik poşetle alışveriş yapmıyorum. Günlük hayatımda mümkün olduğunca tek kullanımlık plastik kullanmıyorum. Evde kompost yapıyoruz, kendi gübremizi yaratıyoruz. Daha az tüketmeye çalışıyorum, ikinci el kıyafet kullanmaya başladım.

Şeyma Subaşı neden Youtube’a döndü?


  • tuba ünsal
  • alem
  • Turkcell
  • oyuncu
  • dergi
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK