Tuğba Coşkun’un Seren Serengil için yaptığı korunma talebi reddedildi

Tuğba Coşkun’un Seren Serengil için yaptığı korunma talebi reddedildi

154
0
PAYLAŞ

Tuğba Coşkun'un Seren Serengil için koruma talebi reddedildi

Sanatçı Mehmet Ali Erbil’in eski eşi Tuğba Coşkun’un şarkıcı Seren Serengil adına yaptığı koruma başvurusu mahkeme tarafından reddedildi.

Şarkıcı ve magazin yorumcusu Seren Serengil, televizyon programında sanatçı Mehmet Ali Erbil’in eski eşi Tuğba Coşkun hakkında evliyken kocasını hiç sevmediğini iddia etti. Snobmagazin’in haberine göre; Coşkun, bu iddialar üzerine avukatı aracılığıyla yargı yoluna gitti.

Avukat Seçil Turgut’un İstanbul Aile Mahkemesi’ne sunduğu dilekçede; Serengil’in 25 Ağustos’ta yayınlanan programında Coşkun’un eski eşi Mehmet Ali Erbil, Tuğba Coşkun’a atıfta bulunarak, ‘Tuğba’yı hep gördüm, sanki nedense seni pek sevmiyormuş gibi’ dedi. Seni hiç sevdiğini sanmıyorum’, ‘Seni sevmemiş gibi görünüyor’ dedi.

“ALGI YARATMAK İSTİYORUZ”

Çiftin oğulları 15 yaşındaki Ali Sadi’ye de değinilen dilekçede, Mehmet Ali Erbil ile evliliğinin sona ermesinin üzerinden uzun yıllar geçmesine rağmen Serengil’in Coşkun ile ilgili yaptığı açıklamaları televizyon ekranlarında ısrarla tekrarladığı belirtildi. “Çocuğunun babasını sevmediği” algısı.

“PSİKOLOJİK OLARAK ZARAR GÖRÜLMESİNE NEDEN OLUYOR”

Serengil’in söz konusu açıklamalarının aile kurumunun kutsallığı ve özel hayatın gizliliği ile bağdaşmadığı belirtildi. Dilekçede, “Seren Serengil, Tuğba Coşkun’a daha önce bu tür suçlamalarda bulundu. Serengil’in bu haksız ve mesnetsiz yorumları Tuğba Coşkun’un da çocuğun da psikolojik olarak mağdur olmasına neden oldu. Bu saldırının tekrarı.’ denildi.

MAHKEMEDEN OLUMSUZ CEVAP

Ancak dilekçeyi değerlendiren mahkeme; Koruma talebi, tarafların tanınmış kişiler olması, akrabalık bağı bulunmaması, Serengil’in küçük düşürücü, küçük düşürücü, onur ve itibara zarar verici sözlerle hareket etmemesi ve ısrarlı takibinin yapılmaması gerekçeleriyle reddedildi. . Red kararına rağmen bir üst mahkemeye temyiz başvurusunda bulunuldu ancak üst mahkeme, kararın hukuka uygun olması nedeniyle başvuruyu reddetti.


  • seren serengil
  • Tuğba İskan
  • Mehmet Ali Erbil
  • mehmet ali erbil eşi
  • mehmet ali erbil’in oğlu
  • dergi
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK