Songül Karlı’nın kendisini dolandırdığını iddia ettiği eski eşi Metin Yüncü’ye dava açıldı

Songül Karlı’nın kendisini dolandırdığını iddia ettiği eski eşi Metin Yüncü’ye dava açıldı

146
0
PAYLAŞ

Songül Karlı'nın kendisini dolandırdığı iddia edilen eski eşi Metin Yüncü hakkında dava açıldı.

Son dönemde sosyal medya paylaşımlarıyla adından söz ettiren Songül Karlı, kendisini dolandırdığı için şikayetçi olduğu Metin Yüncü’nün de aralarında bulunduğu 3 sanık hakkında 10 yıla kadar hapis cezasıyla dava açtı.

Sanatçı Songül Karlı’nın eski eşi Metin Yüncü ve iki akrabası hakkında geçen yıl kendisini milyonlarca lira dolandırdıklarına dair suç duyurusunda bulunmasının ardından başlatılan soruşturma tamamlandı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede Karlı’nın “şikayetçi” olduğu belirtilirken, 16 Aralık’ta Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından gözaltına alınan Metin Yüncü, Barbaros A. ve Sezai T. 2020 ve adli makamlarca serbest bırakılanlar “şüpheli” olarak sıralandı.

Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından onaylanan iddianameye göre, sanıkların her birinin “nitelikli dolandırıcılık” suçundan 3 yıldan 10 yıla kadar hapis cezasına çarptırılması isteniyor.

İddianameyi kabul eden İstanbul Ağır Ceza Mahkemesi, ilk duruşmanın Ocak 2022’de yapılmasına karar vererek, tutuklu sanıklar ile müşteki Karlı’ya tebligat gönderdi.

“Evliliğimiz sırasında kasadan 1,5 milyon lira verdim”

Karlı’nın soruşturma aşamasında savcılığa verdiği ifade iddianamede ayrıntılı olarak yer aldı.

Buna göre Songül Karlı, Metin Yüncü ile 2010 yılında Etiler’de samimi bir ortamda tanıştığını belirterek, şöyle devam etti:

“Metin kendini zengin bir iş adamı ve MİT mensubu olarak tanıttı. Devletin büyükleriyle ilişkileri olduğunu söyledi. Gözümde saygınlık kazandı. Bir süre sonra milli emlak diye bir işe başlayacağını söyledi. Sultanbeyli’deki 27 bin metrekare arsamı bu iş için ipotek etmek istedim.Sadece beş günlüğüne.İpotek olacağını söyledi.Bu arazinin değeri 27 milyon lira.İlk başta kabul etmedim.Barbaros A. ..ortak tanıdığımız .. beni ulusal gayrimenkul diye adlandırılan ofiste çalışan biriyle görüştürdü.Metin’in söylediği bilgileri doğruladı.Sonra Metin’e noterde vekalet verdim.Okumadım. Sonra Metin’le evlendik.Bir süre sonra biri beni aradı ve Sultanbeyli’deki arazimi aldığını söyledi.Metin ile bağlantılı Sezai T. arazimi sattı.Metin birine satış olarak gösterildiğini söyledi. arazinin ekspertiz değerini öğrenmek için.”

Metin Yüncü’nün uzun süre oyalandığını ifade eden Karlı, bir süre sonra Sezai’nin araziyi satıp Bulgaristan’a kaçtığını söyledi. dedi dedi.

Karlı polise şikayette bulunmak istedi ancak Yuncu, “MİT’ten büyük devlet var mı?” diye sordu. Bunu söyleyerek kendisini engellediğini belirterek, devlet büyüklerine hediye alacağını ve kendisinden parça parça 50 bin lira alan Yüncü’ye evlilikleri sırasında kasadan 1,5 milyon lira verdiğini söyledi.

“Benden aldığı parayla eski eşine ev aldı”

Yüncü’nün sattığı jip için kendisine ödeme yapmadığını ifade eden Karlı, “Kendisine lüks bir spor araba aldı. Üstüne benim arabamın parasını da aldı. Spor arabanın senetle borcunun bir kısmı vardı. Not Bayiler bana faturaları getirdi ve beni kefil yaptı.İki senet için 12 bin euro ödedim.3-4 ay sonra Metin spor arabayı bayiye iade ettiğini söyledi.Fakat faturalar yoktu. O sırada bir televizyon programı yapıyordu. Kanala haciz kağıdı geldi. Sosyal medyada takip ettiğim butik sayfalara da haciz kağıdı gönderdiler. “Çalıştığım her yere haciz gönderdiler. 35 bin dolar, 25 bin euro ve hatırlayamadığım bir meblağ ödedim. Evime haciz geldi, tüm eşyalarıma el konuldu.” ifadelerini kullandı.

Songül Karlı, iddianamedeki ifadesinin devamında, Metin Yüncü 2017’de 2 ay ortadan kaybolunca boşanma davası açıp ayrıldıklarını belirterek, şu bilgileri paylaştı:

“Boşandıktan bir ay sonra bir kişi sosyal medyada Yüncü’nün beni dolandırdığını yazdı. Daha sonra bu kişiyle telefonda görüştük. Yüncü’nün aslında hiç parası yok, karısıyla boşanmış ve benimle evlenmiş. , ailesinin bilgisi dahilinde, bir yıl sonra eşine döneceğini öğrendim.Söz verdiğini, Metin’in eşi ve ailesiyle lüks içinde yaşadığını, tatile gittiklerini öğrendim. Dolandırıldı.Aslında Metin benden aldığı parayla eski eşine ev aldı Boşandıktan sonra baskı yaptı ve tekrar evlenmemiz için tehdit etti Metin’in ikizi Çetin’in eski sevgilisini dolandırdığını öğrendim -kimliğini kullanan eşler.


  • metin yün
  • Songul karlı
  • durum
  • dergi
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK