Prof. Dr. Hülya Nutku’nun ölümü, öğrencilerini yasa boğdu

Prof. Dr. Hülya Nutku’nun ölümü, öğrencilerini yasa boğdu

78
0
PAYLAŞ

Prof.  Dr. Hülya Nutku'nun ölümü öğrencilerini şok etti

2018 yılına kadar Dokuz Eylül Üniversitesi Tiyatro bölümünde akademisyen olarak görev yapan ve kanser nedeniyle hayatını kaybeden Prof. Dr. Hülya Nutku’nun ölümü öğrencilerini şok etti. Nutku, günümüzün en ünlü oyuncu ve aktrislerinin hocasıydı.

68 yaşında kanserden öldü. Dr. Hülya Nutku’nun ölümü öğrencilerini şok etti. 2018 yılına kadar Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Bölümü’nde öğretim üyesi olarak görev yapan Nutku’da şu isimler yer aldı:

Engin Altan Düzyatan, Şebnem Bozoklu, Rıza Kocaoğlu, Arda Öziri, Büşra Pekin, Aylin Kontente, Timur Acar, Honor Buldu, Sarp Apak, Uğur Bilgin, Öner Erkan, Gözde Kansu…

Bu oyunculardan bazıları üzüntülerini sosyal medyadan şu sözlerle paylaştı:

Aylin Kontente: Zarif, alçakgönüllü, sevgi dolu, bilgisiyle derin, Prof. Dr. Hülya Nutku hocamız Hülya Nutku mekanınız cennet olsun. Emekleriniz için teşekkür ederiz… Tüm ailemize sabırlar dilerim.

Doğu Turşu: Öğrettiklerin için teşekkür ederim. Uyuduğun yerin acımasına izin verme.

Büşra Pekin: Canım Hülya Hoca. Yumuşacık yüreğin ve güzel aklınla hep anılarımda yaşayacaksın. Seni çok seviyoruz. Sevgili Zeynep Nutku’ya ve yetiştirdiği tüm öğrencilere başsağlığı dileriz.


  • rüya konuşması
  • hulya konuşması öğrencileri
  • dokuz eylül tiyatrosu
  • dokuz eylül tiyatro mezunları
  • dergi
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK