Haluk Bilginer, Adana Altın Koza Film Festivali’nde ‘Yaşam Boyu Onur Ödülü’nü aldı

Haluk Bilginer, Adana Altın Koza Film Festivali’nde ‘Yaşam Boyu Onur Ödülü’nü aldı

89
0
PAYLAŞ

Haluk Bilginer, Adana Altın Koza Film Festivali'nde 'Yaşam Boyu Onur Ödülü'nü aldı.

Bu yıl Adana’da düzenlenen 28. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali’nde “Yaşam Boyu Onur Ödülleri” oyuncular Şerif Sezer ve Haluk Bilginer ile yönetmen Yavuz Turgul’a verildi. Törende Haluk Bilginer ödül aldı.

Bu yıl Adana’da düzenlenen 28. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali’nde “Yaşam Boyu Onur Ödülleri” oyuncular Şerif Sezer ve Haluk Bilginer ile yönetmen Yavuz Turgul’a verildi. Dolunay Soysert ve Volkan Severcan’ın ev sahipliğinde düzenlenen tören bir restoranda yapıldı.

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, törende yaptığı konuşmada, “Altın Koza’nın Türk sinemasına ve Türk sinemasına olağanüstü bir katkısı olduğu gibi, değerli sanatçılarınızın da Adana’ya gelip Adana’yı onurlandırmalarının büyük rolü var. bu. Altın Koza denilince akla elbette film festivali geliyor. “Sinema denilince akla Adana geliyor. Böyle güzel ve değerli sanatçılar yetiştiren böyle güzel bir şehrin çocuğu olmaktan gururlu, mutlu ve onurluyum.” ifadelerini kullandı.

Şerif Sezer’e Onur Ödülü’nü oyuncu ve yönetmen Yılmaz Güney’in eşi Fatoş Güney takdim etti.

Ödülü Adana Belediye Başkanı Zeydan Karalar ve Hale Soygazi’den alan Haluk Bilginer, “Bu onuru çok sevdiğim iki ustam Yavuz Turgul ve Şerif Sezer ile paylaşmak benim için büyük bir onur. Çok teşekkür ederim.” dedi. dedim.

Hastalığı nedeniyle törene katılamayan yönetmen Yavuz Turgul, ödülü kızı Nisan Turgul, Ali Haydar Bozkurt ve Eşber Yağmurdereli’den aldı. Törenin ardından Ferhat Livaneli bir konser verdi.


  • Haluk Bilginer
  • dergi
  • ödül
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK