Hakkı Bulut, Reymen’e dava açıyor

Hakkı Bulut, Reymen’e dava açıyor

72
0
PAYLAŞ

Hakkı Bulut, Reymen'e dava açtı

Arabesk müziğin usta seslerinden Hakkı Bulut, “Biziz” adlı şarkısında “Kızlar” şarkısının müziğini izinsiz kullandığı için şarkıcı Reynmen’e dava açtı. AKŞAM’a özel açıklamalarda bulunan Bulut, MESAM Bilim Teknik Komitesi tarafından onaylanan belgeyi AKŞAM ile paylaştı.

“>

Usta sanatçı Hakkı Bulut, 22 Temmuz 2021’de Akşam TV’den Yasemin Ilan ile yaptığı röportajda; ‘Girls’ adlı şarkısının müziğinin Reynmen tarafından çalındığını iddia etti. İddianın ardından sessiz kalan Reynmen, sosyal medya hesabından sadece Hakkı Bulut’a olan aşkını kalp emojisi ile aktardı. Hakkı Bulut da bu cevabı cevapsız bırakmadı ve Reynmen’den bir kalp kırarak özür beklediğini ifade etti. Ancak bu arada Hakkı Bulut’un beklediği özür de gelmedi.

Hakkı Bulut’tan kafa karıştıran sözler: Reynmen şarkımı çaldı

MESAM BİLİM TEKNİK KOMİTESİ ONAYLANDI

Hakkı Bulut’un AKŞAM’a özel olarak gönderdiği belgelerde yer alan bilgilere göre; Bu süreçte MESAM Bilim ve Teknik Kurulu, şarkının müziğinin aynı olduğunu teyit etti.

İki müzisyen arasında arabuluculuk yapmak istedi ancak Reynmen ve ekibi telefona cevap vermedi. Hakkı Bulut da birçok kez Reynmen ve ekibine ulaşmaya çalıştı ama her seferinde, ‘Üzgünüz, en kısa sürede size geri döneceğiz’ bir cevap aldı. Bu durum karşısında dava açmaktan başka çaresinin kalmadığını belirten sanatçı, Yasemin Ilan’a süreci, düşüncelerini ve açacağı davayı anlattı. İşte usta sanatçının Reynmen ile ilgili sözleri:

“MESAM Bilim Kurulu’ndan müziğimin çalındığına dair rapor aldıktan sonra hep Reynmen’den özür bekledim. Kendisine mesaj gönderdik, tek yapması gereken klibin altına adımı yazıp bunu MESAM’a bildirmekti. En az 10 defa mesaj attım, her özür dilediğimizde dönüş yapacağız ama olmadılar, şimdi özür vakti, kızım Sevgi telefonla ulaşamayınca e-posta attı. mail atıp “Üzgünüm hanımefendi en kısa zamanda döneceğiz” dediler ama bir daha dönüş yapmadılar tüm davaları MESAM ile hallettik.Bu işin takipçisi artık MESAM Bu sabah onlarla konuştum ve onlara bir vekaletname verdim.

Ne dedik de klibin altına müzik bulutunun hakkını yazmaları ve buluta ait olduğu bilgisini belgelemeleri gerekirdi. Bu kadar basit bir şeyi kaldıramadılar, iş mahkeme sürecine geldi.

Hiçbir sanatçı arkadaşımın olabildiğince mağdur olmasını istemem, her zaman nazik davranırım. Reynmen’e de nazik davrandım. Hata yaptın hatanı düzelt dedim 10 kere aradık ama cevap yok. Üzgünmüşüm gibi gösterdiler. Şimdi o kırılan kalbi de geri alıyorum, onun için kırılan bir kalbi bile.

Bu arada diğer rapçiler beni destekledi, onlara hakkı savundukları için teşekkür ediyorum ama Reynmen’e gücenmiyorum. Ona bir kırgınlığım ya da kinim yok ama yaptığı doğru değil. Beni en az bir kere aramalıydı. Ben onun büyük çocuğuyum, daha saygılı olmasını beklerdim. Her şeye rağmen kendisine başarılar dilerim. “

“>


;”>

 • Bulut
 • mesam
 • mesam bilim teknik kurulu
 • biz senin favoriniz
 • sağ bulut kızlar
 • akşam tv yasemin duyurusu
 • akşam tv sağ bulut
 • dergi
 • bulut hakkı
 • reynmen
 • yasemin reklamı
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK