Efsane dizi Leyla ile Mecnun hakkında 5 bilgi

Efsane dizi Leyla ile Mecnun hakkında 5 bilgi

93
0
PAYLAŞ

Efsane dizi Leyla ile Mecnun hakkında 5 bilgi

Başrollerini Ali Atay ve Serkan Keskin’in paylaştığı Leyla ve Mecnun için geri sayım başladı. 10 yıllık bir aradan sonra yeniden başlayacak olan Leyla ve Mecnun için geçmişe dair heyecan verici gelişmeler de yaşanıyor.

“>

İlk olarak 2011 yılında ekrana gelen ve döneminin en farklı eseri olarak kabul edilen Leyla ile Mecnun, yıllar sonra yeniden seyirciyle buluşacak. Kült eserler arasında yer alan dizide olayların çizgileri ve gelişim süreci hep absürt olmuştur. Klasik bir Arap efsanesine dayanan dizide Leyla ile Mecnun; Kireçburnu’nda yaşayan Mecnun isimli gencin Leyla isimli genç bir kızla yaşadığı ütopik ve absürt aşk hikayesi anlatıldı.

İsmail Ağabey, Hırsız Yavuz, Erdal Bakkal, Ak Sakallı Dede gibi birçok unutulmaz karakterin yer aldığı dizi ekibi ayrıca kendi müzik grubu Leyla The Band’ı kurdu.

İzleyicilerin yoğun isteği üzerine 10 yıl aradan sonra yeniden başlayan Leyla ve Mecnun için yeni sezonlar başlamadan önce bilmeniz gereken 5 bilgiyi derledik:

1 – Seyircinin isteği üzerine dizinin yeniden çekimleri başladı. Oyuncular eski moda eleştirileri alacaklarını tahmin etseler de talebe kayıtsız kalamazlardı.

2 – Dizi sadece 2 ayda çekildi ve 10 bölüm olarak hazırlandı. Dizi, 3 Eylül’de dijital platformda yayınlanacak.

3 – Çekilebilecek ikinci sezonun 10 bölümden oluşması bekleniyor.

4 – Dizinin ilk sezonlarında Mecnun’un annesini oynayan ancak daha sonra projeden ayrılma kararı alan Asuman Dabak, dizinin yeni bölümlerinde de rol alacak.

5 – Dizinin yeniden başlamasının ardından Leyla The Band’in geri dönme ihtimali gündeme gelmeye başladı. Bu ihtimal hakkında Hakan Gence ile yaptığı röportajda Serkan Keskin; “Sette bunun hakkında çok konuştuk. Tekrar bir araya gelmemiz gerektiğini düşündük. Hepimizin içinde bu var, bakalım.” dedim.

“>


;”>

  • Leyla ile Mecnun
  • leyla ile mecnun yeni sezon
  • leyla ve mecnun exxen
  • Leyla ile Mecnun ne zaman?
  • leyla ile mecnun yeni sezon hakkında
  • leyla ve mecnun asuman dabak
  • dergi
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK