Burak Yılmaz ifade vermeyince Arda Turan ve Berkay davası çıkmaza girdi

Burak Yılmaz ifade vermeyince Arda Turan ve Berkay davası çıkmaza girdi

93
0
PAYLAŞ

Arda Turan ve Berkay davası, Burak Yılmaz'ın ifade vermemesiyle çıkmaza girdi

Şarkıcı Berkay’ın eşi Özlem Ada Şahin’i Emirgan’da bir eğlence mekanında taciz ettiği iddiasıyla Arda Turan’ın beraat kararının temyiz mahkemesi tarafından bozulmasının ardından davasına devam edildi. Burak Yılmaz’ın tanık olarak gelmemesi üzerine dava ertelendi.

Ünlü futbolcu Arda Turan’ın şarkıcı Berkay Şahin’in eşi Özlem Ada Şahin’e cinsel tacizde bulunduğu iddiasıyla yargılandığı davada, beraat kararının temyiz mahkemesi tarafından bozulmasının ardından yeniden yargılanmasına devam edildi.

İstanbul 41. Asliye Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya Arda Turan ve müdahil Özlem Ada Şahin katılmadı.

Hakim, tanık olarak dinlenen milli futbolcu Burak Yılmaz’a verilen tebligatın iade edildiğini tutanaklara kaydetti.

Sanık Turan’ın avukatı Şeref Dede, tanık Burak Yılmaz’ın Fransa’da bir takımda forma giydiğini ve ekim ayında milli takım maçına seçilmesi halinde Türkiye’ye geldiğinde adliyede hazır bulunabileceklerini belirterek adresini bildirdi. ve tanığın hazır bulunması için süre istedi.

Müdahale eden Özlem Ada Şahin’in avukatı Bahar Balaban, tanık Onur Ürkmez için ihtarname düzenlenmesini istedi.

Mahkeme heyeti, tanık Onur Ürkmez hakkında cebren tutuklama kararı çıkarılmasına, sanığın avukatlarına verilmesine, tanık Burak Yılmaz’ın duruşmaya hazırlanmasına ve mümkünse yurt dışı adresinin bildirilmesine karar vererek duruşmayı erteledi. Olumsuz.

DAVANIN GEÇMİŞİ

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, müşteki-sanık Arda Turan’a “cinsel taciz, kasten kemik kırılmasına neden olacak şekilde yaralama, silahla ateş etme” suçlarından 3 yıl 3 ay 12 yıl hapis cezası istendi. korku, endişe veya paniğe neden olabilecek ve ruhsatsız silah taşımak veya bulundurmak”. Şikayetçi-sanık Berkay Şahin’in “hakaret” suçundan 6 aya kadar, 3 aydan 2 yıla kadar hapis cezasına çarptırılması istendi.

İstanbul 41. Asliye Ceza Mahkemesi 11 Eylül 2019’da davayı sonuçlandırdı ve sanık Berkay Şahin’in Arda Turan’a hakaret suçunun kasten yaralama suçuna tepki olarak işlenmesi nedeniyle bu suçtan ceza verilmemesine karar verdi.

Mahkeme, sanık Arda Turan’ı “cinsel taciz”, “ruhsatsız silah taşımak” suçundan 10 ay, “korku, endişe veya panik yaratacak şekilde silahla ateş etmek”ten 10 ay ve “1 yıl 15 gün” suçlarından beraatine karar verdi. kasten yaralama”. Toplam 2 yıl 8 ay 15 gün hapis cezasına çarptırıldı.

Sanık Turan’ın daha önce kasten bir suçtan hüküm giymediğini göz önünde bulunduran mahkeme, verilen cezaların ayrı ayrı kararlarının açıklanmasının da ertelenmesine karar verdi.

İstanbul Bölge Adliyesi 25. Ceza Dairesi, yerel mahkemenin Turan’ın “cinsel taciz” suçundan beraatını bozdu.

Kararda, olay günü sanıkların yanında bulunan ve soruşturma aşamasında dinlenen futbolcu Burak Yılmaz ve Onur Ürkmez’in ifadelerinin yargılama sırasında alınmadığı ve kararın verildiği belirtildi. eksik araştırma ile.

Arda Turan’a yönelik “cinsel taciz” suçu için kanunda öngörülen ceza tutarının 3 aydan 2 yıla kadar hapis ve adli para cezası olduğu hatırlatılan kararda, davanın açılması için dosyanın geri alınması gerektiği belirtildi. “basit yargılama usulü” açısından yeniden değerlendirilmesi ve temyiz başvurusunun uygun görülmesi.

Bozma kararıyla varılan mahkeme, “cinsel taciz” suçundan yeniden yargılanacak davanın ilk duruşmasında futbolcu Burak Yılmaz ve Onur Ürkmez’in tanık olarak çağrılmasına karar verdi.


  • arka arkaya ayakta
  • berkay
  • hasret adası şahin
  • Burak Yılmaz
  • dergi
  • durum
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK