ABD’deki pahalılıktan şikayet eden Tolga Karel Türkiye’ye mi dönecek?

ABD’deki pahalılıktan şikayet eden Tolga Karel Türkiye’ye mi dönecek?

125
0
PAYLAŞ

ABD'deki maliyetin yüksek olduğundan yakınan Tolga Karel Türkiye'ye dönecek mi?"

Geçtiğimiz yıllarda Amerika’ya yerleşen ve lojistik şirketi kuran Tolga Karel, Instagram paylaşımıyla ülkede artan fiyatlara isyan etti. Konuşmalarının ardından Türkiye’ye dönmesi beklenen Karel, yeni bir paylaşımla geri dönmeyeceğini açıkladı.

Yaprak Dökümü dizisinde hayat verdiği Oğuz karakteri ile parlayan ve ardından Amerika’ya yerleşme kararı alan Tolga Karel, tır şoförlüğü yaptıktan sonra kendi lojistik şirketini kurdu.

Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla ülkede yükselen fiyatlara isyan eden Karel, “Bir konuda gözlemimi paylaşmak istiyorum sevgili dostlar. Amerika’da Kovid sonrası hayat çok pahalıydı. Enflasyon rakamları 30’lara kadar çıktı. yüzde konuşuluyor.Her şey çok pahalı.. Evler, arabalar… Her şey… Aslında Greencard’lı birçok Türk arkadaşım vatandaşlık aldıktan sonra memleketlerine dönmek için adımlar atıyor, bu konuda onlara katılıyorum. “.

Karel, açıklamasının ardından Türkiye’ye döneceğine dair iddiaların ortaya çıkmasının ardından yeni bir paylaşımda bulundu. Karel şu açıklamayı yaptı:

“Bu saatten sonra dönmek benim için zor dostum. Çünkü ailem, eşim ve çocuklarım buralı… Ve burada yaşamaktan mutlular ama tamamen oluşan bir aileye dönmek çok daha mantıklı görünüyor. Türk bireylerinin.”


  • tolga karel
  • Amerika
  • Türkiye
  • dergi
  • sosyal medya
  • yaprak dökümü
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK