Kocaeli Üniversitesi Rektörü Hülagü, kira fiyatlarının makul olmasını talep etti

Kocaeli Üniversitesi Rektörü Hülagü, kira fiyatlarının makul olmasını talep etti

59
0
PAYLAŞ

Kocaeli Üniversitesi Rektörü Hülagü, kira fiyatlarının makul olmasını istedi

Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü, kiralık ev ve yurt arayan öğrenciler de dikkate alınarak kiraların makul seviyede tutulmasını istedi.

“>

Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü, yüz yüze eğitim kararı nedeniyle yükselen kiralar nedeniyle ev sahiplerine çağrıda bulunarak, “Bizim beklentimiz ve talebimiz kiraları makul seviyede tutmalarıdır” dedi.

DHA’nın haberine göre, Üniversitelerin yüz yüze eğitime geçme kararının ardından Kocaeli’de çok sayıda öğrenci kiralık ev ve yurt aramaya başladı. Pandemi tatilinin ardından öğrencilerin şehre geri dönecek olması kira fiyatlarını oldukça artırdı.

Durumu fark eden Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü, sosyal medya hesabından aradı. Rektör Hülagü mesajında, “Sevgili Kocaelililer, üniversite sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte sonuçların heyecanı yerini konaklama telaşına bıraktı. Ev, yurt, pansiyon ve yurt sahiplerinden net beklentimiz ve talebimizdir. Kocaeli’deki apartman daireleri kirayı, öğrencilerimizin ödeme gücünü zorlamayacak makul bir seviyede tutmaktır.”

“>


;”>

  • Kocaeli
  • rektör
  • Özet
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK