Kemal Kılıçdaroğlu; Demirtaş, Kavala ve FETÖ’cüleri serbest bırakacak

Kemal Kılıçdaroğlu; Demirtaş, Kavala ve FETÖ’cüleri serbest bırakacak

90
0
PAYLAŞ

Diyarbakır’da HDP evlat edinilen nötebi tutan anneler için yer bulamayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bir grup gençle bir araya geldi. Kılıçdaroğlu, basına kapalı toplantılarda soruları cevapladı:

DEMİRTAŞ MASUM: “Meclis’te Yarıdan Fazlası El Kaldırsa Otomatikman Dokunulmazlık Kalkar. Dolayısıyla Selahattin Bey’in İçeride Tutulmasının Temel Nedeni Şu, Hiçbir Suçu Yok. Hiçbir Günahı Yok. Selahattin Demirtaş’ı da, Osman Kavala’yı da, Askeri Öğrencileri de, Gazetecileri de ne Bu kadar kullanıma uygun olacak şekilde düşünülmüş kişiler, tamamı örnek alınacak Demirtaş ile en fazlaenlerdir.

GARA OPERASYONU: “En son Gara operasyonuna karşı çıkank. Amae karşı da bir tehdit varsa buna da karşı çıkabiliriz.

HDP İLE GÖRÜŞÜRÜZ: “Arkadaşımız, ‘6 parti var. HDP’yi neden çağırıyordunuz?’ Güçlendirilmiş parlam sistem çalışması içinde HDP yoktu. Güçlendirilmiş parlamenter. ki, ben hiç bakmadım, hakkında. HDP şimdi kimseyle görüşmeyi kuruyor.

ANNELERE GİTMEDİ, DEMİRTAŞ’IN BABASIYLA BULUŞTU

Evlatlarını PKK’dan isteyen annelere kumpas kuran Kılıçdaroğlu, atıldığı bir yemekte Sehattin Demirtaş’ın Tahir Demirtaş ile bir süre sohbet etti.

46 KİŞİNİN OILUMUNE NEDEN OLDU

HDP’nin eş genel merkezi Demirtaşlığı, Ankara Cumhuriyet Başsavının ilgili soruşturma dosyalarında, 1. Sulh Ceza Hakimliğinin seçimi ile 6-8 Ekim olayları (Kobanî Provokasyonu) nedeniyle .. Demirtaş’ın eski provokasyonuyla ilgili olaylarda kurban eti dağıtımıan 16 Ankara Yasin’i Börü’nün yüzünden ölmeden 46 masum kaybedilir.

GEZİ DOSYASINDAN AĞIR MÜEBBET İSTENDİ

İstanbul 13. Ağır Mahkemesi’nde Gezi Parkı’nı mütalasını açıklayan tahmini savcısı, Osman Kavala ve Ayşe Mücella Yapıcı’nın “Cebir ve şiddet kullanarak Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti’ni nihai olarak cezalandırılmasından” ağırlaştırılmış müebbet suçlarından cezalandırılmasını istedi.


PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK