Kamuya personel alımında yenilik: Tek tık’la başvuru

Kamuya personel alımında yenilik: Tek tık’la başvuru

26
0
PAYLAŞ

Kamu istihdamında yenilik: Tek tıkla uygulama

Kamu kurumlarına personel alımı için yapılacak başvurular artık e-Devlet sistemi üzerinden tek tıkla yapılabilecek.

“>

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi ile yürütülen çalışmalar sonucunda Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım Servisi e-Devlet ile entegre edilmiştir. Böylece kamu kurumlarına personel alımının tek noktadan yapılması planlanmaktadır.

AA’da yer alan habere göre; Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, e-Devlet sistemi üzerinden verilen hizmetlerin her geçen gün arttığı belirtilirken, “Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım Hizmeti”nin e-Devlet olarak sisteme entegre edildiği bildirildi. Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi ile yürütülen çalışmaların sonucu.

Açıklamada, hizmet sayesinde kamu kurumlarının personel alımının tek noktadan yapılmasının amaçlandığı belirtildi. verildiği belirtildi.

Açıklamada, Milli Eğitim Bakanlığı-İlkokullar Kayıt Okulları Adrese Göre Sorgulama (e-Kayıt) Hizmeti, Milli Savunma Bakanlığı-Şehit ve Gazi Yakınları Kira Yardımı Başvuru Hizmeti ve Toplu Konut İdaresi (TOKİ)-Tapu Devir İşlemleri Hizmeti vatandaşların. E-Devlet üzerinden alınabileceği bilgisi verildi.

e-Devlet üzerinden yapılan işlemlere bir yenisinin eklenmesi için çalışmaların hız kesmeden devam ettiği vurgulanarak, su ve kanalizasyon idarelerinin abonelik başvuru ve sonlandırma başvuru hizmetlerinin yaygınlaştırılmasının beklendiği belirtildi.

Açıklamada, “Araçlarım Konsept Hizmeti” gibi belirli bir konuda birçok kurumun sunduğu hizmetlerin bir araya getirilerek tek noktadan erişim sağlayacak konsept hizmetlerin sayısının artırılmasının hedeflendiğine dikkat çekildi. yerel yönetimlerin sunduğu hizmetlerin artırılmasına yönelik çalışmaların devam ettiği bildirildi.

“Vatandaşlar E-DEVLET HİZMETLERİNE YÜKSEK DİKKAT EDİYOR”

Açıklamada görüşlerine yer verilen Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, teknolojinin gelişmesiyle birlikte e-Devlet altyapısının da güçlendiğini belirtti.

Vatandaşların e-Devlet hizmetlerine yoğun ilgi gösterdiğini vurgulayan Karaismailoğlu, e-Devlet Kapısı’nda yapılan işlemlerle ilgili şunları kaydetti:

“Bu yılın 8 aylık döneminde e-Devlet Kapısı üzerinden 5 milyar 514 milyon 941 bin 632 adet işlem yapıldı. Aynı dönemde vatandaşlar en çok Sosyal Güvenlik Kurumu-4A Hizmet Beyanı, Noterler Birliği Noterler Birliği’ni kaydetti. Türkiye Kayıtlı Araç Sorgulama, Gelir İdaresi Başkanlığı-Vergi Borç.Sorgulama, Sağlık Bakanlığı-HES Kod Oluşturma ve Listeleme ve Sosyal Güvenlik Kurumu-SGK Kayıt ve Hizmet Listeleme/İşyeri Unvan Listesi hizmetleri.”

“>


;”>

  • arazi
  • kamu işe alım
  • ulaştırma ve altyapı bakanlığı
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK