İstanbul’da kuvvetli sağanak ve fırtına çatıları uçurdu

İstanbul’da kuvvetli sağanak ve fırtına çatıları uçurdu

95
0
PAYLAŞ

İstanbul'da aşırı yağış ve fırtına çatıları uçurdu

İstanbul’da etkili olan kuvvetli sağanak ve fırtına hayatı olumsuz etkiledi. Kentin birçok ilçesinde ağaçlar devrildi, bazı binaların çatıları uçtu.

İstanbul’da akşam saatlerinde başlayan şiddetli sağanak ve fırtına hayatı olumsuz etkiledi.

AA’nın haberine göre, Avrupa ve Anadolu yakasında birçok ilçede başlayan şiddetli yağmur ve fırtına nedeniyle bazı ilçelerde ağaçlar devrildi, bazı binaların çatıları uçtu.

Anadolu Yakası’ndaki yağışlar, İstanbul Boğazı ve kuzey kesimlerde etkili oldu. Fırtına sırasında şimşekler gökyüzünü aydınlattı.

Anadoluhisarı Mahallesi Körfez Caddesi’nde fırtına nedeniyle ağaç devrildi. Devrilen ağaç nedeniyle cadde çift yönlü trafiğe kapatıldı. İtfaiye ekipleri ağacı sökmeye devam ediyor. Beykoz’da etkili olan sağanak devam ediyor.

Avrupa Yakası’nda ise Mecidiyeköy ve çevresinde sağanak yağış etkili oldu. Sarıyer Poligon Mahallesi Aydınlar Caddesi üzerinde şiddetli yağmur ve dolu nedeniyle 3 katlı apartmanın çatısı uçarak otomobilin üzerine düştü. Olay yerine polis, itfaiye ve ambulans sevk edildi.

Otomobilin yoldan kaldırılması için çalışmalar devam ediyor.

Baltalimanı’nda kuvvetli rüzgar nedeniyle Sakıp Sabancı Caddesi’ne ağaç gövdesinin bir parçası düştü. Sokakta önlem alan trafik ekipleri, sürücüleri farklı güzergâhlara yönlendirdi. Tahta parçalarının yoldan kaldırılmasının ardından cadde trafiğe açıldı.

Habibler’de şiddetli fırtınanın etkisiyle bazı ev ve ahırların çatıları uçtu.

SİLİVRİ’de yağmur yağdı

Fırtınanın etkili olduğu Silivri’de dolu olduğu görüldü. Şiddetli rüzgar nedeniyle bazı mahallelerde ağaçlar devrildi. Yolçatı Mahallesi’nde saman balyalarına yıldırım düşmesi sonucu çıkan yangında 30 balya yandı.

Yağış nedeniyle şehrin birçok noktasında trafik akışı yavaşladı.


  • İstanbul
  • kuvvetli sağanak
  • fırtına
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK