İstanbul Havalimanı’ndan büyük başarı… Avrupa’nın en verimlisi

İstanbul Havalimanı’ndan büyük başarı… Avrupa’nın en verimlisi

92
0
PAYLAŞ

İstanbul Havalimanı'ndan büyük başarı... Avrupa'nın en verimlisi

İstanbul Havalimanı, “Yılda 40 milyondan fazla yolcu ile Avrupa’nın en verimli havalimanı” seçildi.

“>

İstanbul Havalimanı, Hava Taşımacılığı Araştırma Derneği (ATRS) tarafından 40 milyondan fazla yolcu taşıma kategorisinde “Avrupa’nın En Verimli Havalimanı” ödülüne layık görüldü.

İGA’dan yapılan açıklamaya göre, yıllık 90 milyon yolcu kapasitesiyle dünyanın en büyük havalimanı ve bölgenin en önemli küresel transfer merkezi olan İstanbul Havalimanı, güçlü performansıyla havacılık sektörünün saygın kuruluşlarından ödüller almaya devam ediyor. altyapı, verimli çalışma, üstün teknoloji ve olağanüstü seyahat deneyimi.

Dünya Ulaşım Araştırmaları Konferansı (WCTRS) kapsamında faaliyet gösteren dernek, 40 milyondan fazla yolcu taşıma kategorisinde İstanbul Havalimanı’nı “Avrupa’nın En Verimli Havalimanı” seçti.

Havalimanı, yönetim stratejileri, verimlilik, kapasite, operasyonel verimlilik, birim maliyet, maliyette rekabet gücü gibi yönetim stratejileri ve performans ölçümlerinin titizlikle incelendiği araştırma kriterlerinden tam not aldı.

“VERİMLİLİK POLİTİKALARI TAKDİR EDİLDİ”

ATRS araştırmacıları, Asya Pasifik, Avrupa ve Kuzey Amerika’nın önde gelen akademisyenlerinden oluşan 16 kişilik bir ekibin rehberliğinde ABD’nin Florida eyaletindeki Embry-Riddle Havacılık Üniversitesi’nde düzenlenen “Yıllık Küresel Havalimanı Performans Karşılaştırma Projesi”ne ev sahipliği yaptı. Proje kapsamında ödüle layık görülen havalimanları, “Rezidüel Değişken Faktör Verimliliği (R-VFP) Endeksi” ile ölçülen yeterlilik sıralamasına göre bölge ve büyüklük sınıflarında belirlendi.

26-29 Ağustos tarihlerinde online olarak gerçekleştirilen 24. ATRS Dünya Konferansı’nda ödüllü havalimanları, dünya genelindeki havalimanlarının verimliliğini özetleyen ATRS havalimanı kıyaslama raporu ile birlikte açıklandı. Havayolu şirketleri, havalimanları, hava trafik kontrol ve havacılık yöneticileri, bürokratlar, danışmanlar ve akademisyenler başta olmak üzere havacılık sektörünün tüm kesimlerinden geniş bir katılım oldu.

Açıklamada görüşlerine yer verilen İGA Havalimanı İşletmesi Teknik Hizmetler Genel Müdür Yardımcısı Fırat Emsen, başarılarının uluslararası arenada hayranlıkla takip edildiğini gösterdiği için aldıkları her ödülün çok değerli olduğunu kaydetti.

Emsen, 2019 yılında Atatürk Havalimanı’nın 33 saat içinde İstanbul Havalimanı’na taşınması sürecindeki sorunsuz operasyon, verimlilik politikaları ve tesislerin açılmasının, havayolu şirketlerinin işleyişinde herhangi bir aksama olmadan dünyanın önde gelen havacılık araştırmacıları tarafından takdirle karşılandığını belirtti.

“İstanbul Havalimanı’nın yapım aşamasında başladığımız ve işletme aşamasında devam ettirdiğimiz verimlilik politikalarımızı işimizin her aşamasında eğitimli ekiplerimiz sayesinde uyguluyoruz. İnovasyon, teknoloji, dijitalleşme, sistem ve operasyon entegrasyonları ve hızlı karar. Sağladığımız verimlilikle kusursuz işleyen İstanbul Havalimanı’nda üretime öncelik veriliyor. Bir sistem oluşturduk. Dünyaya açılan kapı olan İstanbul Havalimanı olarak başarılı ve ödüllü projelere imza atmaya devam edeceğiz.”

İGA’nın resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada, “Etkin operasyon kabiliyetimiz, üstün teknolojimiz ve sunduğumuz üstün seyahat deneyimimiz ile sektörün saygın kuruluşlarından ödüller almaya devam ediyoruz. Tarafından ‘Avrupa’nın En Verimli Havalimanı’ ödülüne layık görüldük. Hava Taşımacılığı Araştırma Derneği (ATRS) açıklamalarına yer verildi.

“>


;”>

  • İstanbul Havalimanı
  • Avrupa
  • havalimanı
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK