İstanbul Havalimanı “Yılın Havalimanı” seçildi

İstanbul Havalimanı “Yılın Havalimanı” seçildi

96
0
PAYLAŞ

İstanbul Havalimanı "Yılın Havalimanı" seçildi

İstanbul Havalimanı, “Yılın Havalimanı” ödülüne layık görüldü.

İstanbul Havalimanı, dünya havacılık sektörünün en prestijli yayınlarından biri olan “2021 Hava Taşımacılığı Ödülleri”nde “Yılın Havalimanı” ödülüne layık görüldü.

AA’da yer alan habere göre; İstanbul Havalimanı İşletmecisi İGA tarafından yapılan açıklamada, İstanbul Havalimanı’nın uluslararası arenada ödül kazanmaya devam ettiği kaydedildi.

Air Transport News tarafından her yıl düzenlenen ve sık seyahat eden, dünya genelinde havalimanları hakkında görüşleri aranan, seyahat ve konaklama fırsatlarını deneyimleyen tüketicilere ulaşan 2021 Hava Taşımacılığı Ödülleri’nin kazananı İstanbul Havalimanı oldu.

İstanbul Havalimanı’nın “Yılın Havalimanı” seçildiği ödül töreninde Qatar Airways “Yılın Havayolu Şirketi”, ACI World Genel Direktörü Luis Felipe de Oliviera ise “Yılın Lideri” ödülüne layık görüldü.

Yunanistan’ın başkenti Atina’da düzenlenen “Summer Aviation Forum”da ödülü İGA Havalimanı Planlama Genel Müdür Yardımcısı İsmail Hakkı Polat aldı.

“Bir ULUSLARARASI ÖDÜLÜ DAHA ALDIĞIMIZ İÇİN ÇOK MUTLUYUZ”

Polat, koronavirüs salgınına rağmen operasyonlarını sorunsuz bir şekilde sürdürmeyi başardıklarını belirtti.

Bu süreçte yatırımlarını kesintiye uğratmadıklarını ve yeni havayollarını bünyelerine katmaya devam ettiklerini kaydeden Polat, “Aldığımız uluslararası sertifikalar ve ödüllerle başarımızı somut bir şekilde kanıtladık. Bir yeniliğe daha layık görülmekten dolayı çok mutluyuz. uluslararası ödül. 2021 Hava Taşımacılığı Ödülleri, havacılık sektörü uzmanları ve okuyucuları tarafından belirlendi.Ödüllerde Yılın Havalimanı ödülünü almak bizim için bir gurur kaynağıdır.Bunu ne kadar iyi yaptığımızın bir göstergesidir.Bunu başardığımızın bir göstergesidir. geçen yıl dünyada pek çok havalimanını geride bırakarak Cenevre Havalimanı’na layık görülen değerli ödül.Türkiye’nin dünyaya açılan kapısı olan İstanbul Havalimanı, seyahat tecrübesi ve hizmet anlayışı ile gelecekte daha birçok ödüle layık görülecektir. ” ifadeleri kullandı.

Air Transport News Genel Müdürü ve İcra Kurulu Başkanı Dr. Kostas Iatrou da kazananları tebrik etti.

Bu kurumların havacılık sektörünün karşılaştığı en kötü krizi atlatmayı başardıklarını kaydeden Iatrou, “Bu zor zamanlarda başarıya ulaşmak artık her zamankinden daha önemli ve çok daha zor. Bu nedenle bu kurumlar üstün liderliklerini kanıtladılar. İGA İstanbul Havalimanı, 2020 yılında ACI’nın Havalimanı Sağlık Akreditasyon programına katılan dünyadaki ilk havalimanı olmasının yanı sıra, 2021 yılında yeniden akredite edilen ilk havalimanı oldu ve havalimanları arasında bir liderlik örneği sergiledi. ” değerlendirmesini yaptı.


  • İstanbul Havalimanı
  • yılın havalimanı ödülü
  • 2021 Hava Taşımacılığı Ödülleri
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK