İçişleri’nden 81 ile PCR testi genelgesi

İçişleri’nden 81 ile PCR testi genelgesi

59
0
PAYLAŞ

İç kısımdan 81 ile PCR test sirküleri

İçişleri Bakanlığı, 81 ilin valiliklerine PCR Testi ile ilgili yeni bir genelge gönderdi. Genelgeye göre, aşılama işlemi tamamlanmamış veya hastalığa yakalanmamış kişilerden belirli bölgelere girerken veya şehirler arası toplu taşıma araçlarını kullanırken istenecek olan PCR negatif testi 18 yaşındaki vatandaşlara uygulanacak. ve bitti.

“>

İçişleri Bakanlığı, 81 il valisine yüz yüze eğitim öncesi “PCR Test Zorunluluğu” konulu genelge gönderdi.

AA’nın haberine göre, Genelgede, öğrencilerle görüşecek görevlilerden, aşılanmamış veya daha önce herhangi bir hastalık geçirmemiş olanların haftada iki kez PCR testi ile taranmasının isteneceği genelgede belirtildi. eğitim personeli, kantin personeli, öğrenci servislerinin sürücü ve rehber personeli olarak, PCR test sonuçları okul yönetimleri tarafından istenecektir. Gerekli işlemlerin yapılması için kayıtların tutulacağı belirtildi.

Salgınla mücadelenin başarılı bir şekilde devam ettirilmesinde ve salgının olumsuz ekonomik ve sosyal etkilerinin tamamen ortadan kaldırılarak kalıcı ve sürdürülebilir normalleşmenin sağlanmasında aşılamanın büyük önem taşıdığı vurgulanan genelgede, bilgilendirme ve yönlendirme faaliyetlerine ağırlık verilmesi istendi. aşı konusunda tereddüt edenlerin endişe ve tereddütlerini gidermeyi amaçlıyor.

Genelgede, 6 Eylül Pazartesi günü aşılama işlemi tamamlanmamış veya hastalığa yakalanmamış kişiler, konser, sinema, tiyatro gibi etkinliklere katılım veya uçak, otobüs, tren veya diğer toplu taşıma araçları ile yapılan şehirlerarası seyahatler. bildirilmiştir.

Öğrencilerle görüşmesi zorunlu olan aşısız öğretmen ve okul personelinin haftada iki kez PCR testleri için öğrencilerle görüşmesi gerektiğini hatırlatan genelgede, “Kovid-19 Salgını’nda Okullarda Alınacak Önlemler Rehberi”nde yer aldı. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 24 Ağustos 2021 tarihinde yayınlanan haberde şu bilgilere yer verildi:

“Öğrencilerle bir araya gelecek kişi/personel, özellikle öğretmenler, eğitim personeli, kantin personeli, öğrenci servislerinin şoförleri ve rehberlik personeli aşılı/geçmiş hastalık durumunda değillerse (ilimsel olarak bağışık sayılan süreye göre) Kovid-19 hastalığı), bu kişiler seçilecek.Haftada iki kez PCR testi ile taranmaları istenecek.Sonuçlar okul idaresi tarafından kayıt altına alınarak gerekli işlemler yapılacaktır.”

“PCR negatif test şartı aranılan alanlara (okul, sinema, tiyatro, konser vb.) veya şehirlerarası toplu taşıma araçlarını kullanacak (uçak, tren, otobüs vb.) tamamlanmış veya hastalığı olan kişinin hayati tehlikesi varsa Home Fits (HES) uygulaması üzerinden kontrol ederek PCR negatif test raporuna ihtiyaç duyup duymadıklarını öğrenebileceklerdir. aşı işlemi olan veya hastalığı olmayanlar toplu taşıma araçlarını (uçak,uçak vb.) belirli alanlara (okul,sinema,tiyatro,konser vb.)tren,otobüs vb. girişlerinde kullanabileceklerdir. .) kullanım sırasında talep edilecek PCR negatif test sonucu olan 18 yaş ve üzeri vatandaşlara uygulanacaktır.

“>


;”>

  • içişleri bakanlığı
  • PCR Testi
  • dairesel
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK