İbrahim Kalın’dan uluslararası topluma göçle mücadele çağrısı

İbrahim Kalın’dan uluslararası topluma göçle mücadele çağrısı

75
0
PAYLAŞ

İbrahim Kalın'dan uluslararası topluma göçle mücadele çağrısı

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ve BM İnsani İşlerden Sorumlu Genel Sekreter Yardımcısı Martin Griffiths, Suriye ve Afganistan’daki durumları görüşmek üzere Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde bir araya geldi. Kalın, uluslararası toplumu göçle mücadeleye çağırdı.

“>

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, BM İnsani İşlerden Sorumlu Genel Sekreter Yardımcısı Martin Griffiths ile yaptığı görüşmede uluslararası topluma “göçle mücadele” çağrısında bulundu.

AA’nın raporuna göre, İbrahim Kalın, Griffiths ile Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde bir araya geldi.

Görüşmede Suriye ve Afganistan’daki insani durum ve yardım konuları ele alındı.

Suriye’deki mevcut insani krizin sona erdirilmesi için siyasi bir çözüme ulaşmanın şart olduğu belirtilen toplantıda, Suriye’ye insani yardımın devamını sağlayan Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nin 2585 sayılı kararından memnuniyet ifade edildi.

Görüşmede, Afganistan’daki insani durumun bozulmaması için istikrarın ve barışçıl geçiş sürecinin sağlanmasının önemi vurgulanırken, Türkiye’nin yeni bir göç dalgasıyla baş etme imkanının olmadığı da belirtildi.

Uluslararası toplumun acilen ve kararlılıkla sorumluluk alması gerektiği vurgulandı ve insani krizlerin önlenmesinde Türkiye ve BM’nin yakın koordinasyon ve işbirliğini sürdürmesi gerektiği konusunda mutabık kalındı.

“>


;”>

  • ibrahim kal
  • Uluslararası topluluk
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK