İbrahim Gül’ün saç ekimi sırasında hayatını kaybettiği hastane konkordato ilan etmiş

İbrahim Gül’ün saç ekimi sırasında hayatını kaybettiği hastane konkordato ilan etmiş

50
0
PAYLAŞ

İbrahim Gül'ün saç ekimi sırasında hayatını kaybettiği hastane iflas etti

Saç ekimi için bahsi geçen hastaneye gelen İbrahim Gül, örnek epilasyon sırasında kalp krizi geçirerek hayatını kaybetti. Olayın yaşandığı hastanenin geçen hafta konkordato davası açtığı ortaya çıktı.

Saç ekimi için bahsi geçen hastaneye gelen İbrahim Gül, örnek epilasyon sırasında kalp krizi geçirerek hayatını kaybetti. İşlemi gerçekleştiren doktor Mehmet Albayrak tutuklanırken, geçen hafta söz konusu hastaneyle ilgili önemli bir gelişme olduğu anlaşıldı.

Hürriyet’in haberine göre, İlaç Teknoloji ve Sağlık Yatırımları A.Ş.’nin konkordato davası açtığı belirlendi. Bakırköy 2. Asliye Ticaret Mahkemesi’ne sunulan dilekçeye göre şirketin borcu 607 milyon lira. Söz konusu borcun yaklaşık 450 milyon lirası bankalara.

Davaya göre, şirketin özel bir bankadan euro cinsinden kredisi mali sıkıntıda önemli bir etkendi. Dilekçede, döviz kurlarındaki artışın yanı sıra korona virüs sürecinin mali yapıyı olumsuz etkilediği vurgulandı.

3 KİŞİLİK KOMİTE

Başvurunun ardından mahkeme, şirket için 3 aylık geçici süre verilmesine karar verdi. Mahkeme, Dr. Evren Koç, Bağımsız Denetçi Deniz Akkaya Mar ile Muhasebe Uzmanı Figen Mengi Teker’i geçici konkordato komiseri olarak atadı. Mahkemenin ihtiyati tedbir kararı ile şirket, hacizlere karşı koruma altına alındı. Ödenmiş sermayesi 82 ​​milyon 500 bin TL olan Tıp Hastanesi yüzde 97 ile Yusuf Elgörmüş’e, yüzde 3’ü ise Ramazan Metin’e ait görünüyor.

Öte yandan Medicine Hospital’ın sahibi Dr. Yusuf Elgörmüş, 2 yıl önce özel bir üniversite kurdu. Atlas Üniversitesi geçen yıl ilk öğrencilerini kabul etti. Söz konusu üniversitenin ağırlıklı olarak sağlık bilimleri alanında faaliyet gösteren fakülteleri bulunmaktadır.

“ÖDEME ZORUNDA DEĞİLİZ”

MEDICİNE Teknoloji AŞ adına konkordato davası açan Avukat Tahir Keskinkılıç, “Firma olarak herhangi bir vadesi geçmiş ödememiz yok. Ödeme sıkıntısı yaşamıyoruz. Ödemelerin düzenli yapılması için bu davayı açtık. şirketin varlıkları borç rakamından daha yüksek.Bir şirket olan Medicine Technology, hastanenin bazı bölümlerini de içeriyor.


  • İbrahim Gül’ün Saç Ekimi
  • İbrahim Gül son dakika
  • İbrahim Gül nasıl öldü?
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK