İBB’den “dikey bahçe” katliamı… Güne bozmaya çalışarak başladılar

İBB’den “dikey bahçe” katliamı… Güne bozmaya çalışarak başladılar

23
0
PAYLAŞ

İBB'den "dikey bahçe" katliam... Güne bozmaya çalışarak başladılar

İBB AK Parti Grup Başkanvekili ve Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, İBB’nin Maltepe’deki dikey bahçeleri bu kez kaldırdığını belirtti.

İBB AK Parti Grup Başkanvekili ve Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, İBB’nin Maltepe’deki dikey bahçeleri kaldırdığını duyurdu.

Göksu, paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

“CHP’li İBB yeni güne yeniden yapmaya çalışarak değil bozmaya çalışarak başladı. Maltepe’de İstanbul’a güzellik katan, egzoz emisyonlarını ve ses kirliliğini azaltan dikey bahçeleri kaldırmaya çalışarak.”

Göksu’nun paylaşımında, belediye ekiplerinin Maltepe Aydınevler mevkiinde D-100 Karayolu Kadıköy istikametinde yolun sağ şeridinin bir bölümünü trafiğe kapatarak bakımsızlıktan kuruyan dikey bahçeyi kaldırdığı görüldü.

“YEŞİL DİKEY BAHÇELER GRİ BETONUN YERİNE GEÇİYOR”

Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Mehmet Emin Birpınar, İBB’nin dikey bahçe katliamına tepki gösterdi. Birpınar, Twitter hesabından, “Yeşil dikey bahçeler yerini gri betona bırakıyor.” ifadeleri kullandı.

KALDIRDIĞI BAHÇELER YERİNE DUVARLARI BOYALIYOR

İBB, geçen yıl bakım maliyetlerinin yüksek olduğu gerekçesiyle dikey bahçeleri sökme kararı aldı. Sökülen bahçelerin yerine Parklar, Bahçeler ve Yeşil Alanlar Dairesi Başkanlığı “Konuşan Duvarlar Projesi”ni başlatarak duvarlara grafiti yapılacağını duyurdu.


  • dikey bahçe
  • İstanbul
  • Mehmet Tevfik Göksu
  • Malta
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK