İBB’de partizan kadrolaşma! Tevfik Göksu açıkladı: İmamoğlu, 44 bin 995 kişiyi işe...

İBB’de partizan kadrolaşma! Tevfik Göksu açıkladı: İmamoğlu, 44 bin 995 kişiyi işe aldı

73
0
PAYLAŞ

İBB'de partizan kadrosu!  Tevfik Göksu açıkladı: İmamoğlu 44.995 kişiyi işe aldı

İBB AK Parti Grup Başkanvekili ve Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, katıldığı bir televizyon programında İBB’deki görevden almalara sert tepki gösterdi. Göksu, İBB’de 44 bin 995 kişinin işe alındığını, 13 bin 312 kişinin ise işten çıkarıldığını söyledi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) AK Parti Grup Başkanvekili ve Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, İBB’deki ihraçlarla ilgili olarak, “Onur sözü verdiler, İBB’de çalışan 13.312 işçiyi ‘banka memuru’ diye etiketleyerek işten çıkardılar, sonra 44.995 kişiyi işe aldılar. onların yerine destekçiler. anladılar.” dedim.

CNN TÜRK Masası’ndaki Tevfik Göksu, Aksam.com.tr Genel Yayın Yönetmeni Serkan Fıçıcı, kamuoyu araştırmacıları Hilmi Daşdemir ve Murat Gezici’nin sorularını yanıtladı.

İBB’de çalışan 13 bin 312 kişinin işten çıkarıldığını kaydeden Göksu, “Buna israf deniyor, İBB’de istihdam edilen personel sayısı 44 bin 995. Büyükşehir Belediye Başkanı böyle bir israfın olduğunu söyledi. Hepsi” dedi. Bu ne demek biliyor musunuz Yılık İBB 5 milyar kişi harcandı demek 500 çalışanı olan şirkete 4 bin kişi işe alındı ​​44 bin 995 kişiye maaş vereceksiniz yıllık maliyetini hesapladım En düşük maliyetten. 13 bin kişiyi de çıkardılar. Her şeyde partizanlık var. Bunları kimin adına aldınız 4 995 kişinin referansı kim? insanlar alındı? Onlar sadece bir algı operasyonu gerçekleştirmek için hazırlanmış şeylerdir. CHP’nin olduğu yerde şeffaflık var mı?” dedi.

Instagram’da bu gönderiye bakın

Akşam Gazetesi (@aksam) tarafından paylaşılan bir gönderi


  • Mehmet Tevfik Göksu
  • işten çıkarma
  • Serkan Ficici
  • Hilmi Daşdemir
  • Murat Seyahat

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK