HDP’den Millet İttifakı’na rest: İttifak arayışımız yok!

HDP’den Millet İttifakı’na rest: İttifak arayışımız yok!

58
0
PAYLAŞ

HDP, 2023 cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimleri öncesi ve sonrası tutum ve ilkelerini bir toplantıda açıkladı. HDP Eş Genel Başkanları Pervin Buldan, ittifak aramadıklarını belirtti.

HDP, seçimlerdeki duruşunu da ortaya koyan beyannamesini açıkladı. HDP Eş Genel Başkanları Pervin Buldan ve Mithat Sancar toplantıda açıklamalarda bulundu. HDP, yaptığı açıklamada Millet İttifakı’na açık bir mesaj verdi.

“İTTİFAK ARIYORUZ”

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, HDP’nin ittifaka bakış açısını değerlendirdi. Buldan, “Herhangi bir ittifaka dahil olmak istemediğimizi açıkça vurguluyoruz.” Dedi.

CHP, İTTİFAKTA HDP İSTİYOR

CHP, HDP’yi 2023 seçimlerinde kilit parti olarak görüyor. HDP’nin desteğini almak isteyen CHP, tüm formülleri masaya yatırıyor. İYİ Parti ise HDP’nin ittifakta yer almasını istemiyor. HDP, yerel yönetim seçimlerinde olduğu gibi kapalı kapılar ardında ittifaktan yana değilken, ittifaka girmek için şartlarının olduğunu belirtiyor. HDP’nin “Herhangi bir ittifak peşinde olmadığımızı açıkça vurguluyoruz” açıklamasının ardından CHP’nin nasıl bir yol izleyeceği merak konusu.


  • Halk İttifakı HDP
  • Millet İttifakı HDP son dakika
  • HDP’de son dakika
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK