Fransa’daki Türk cinayetinde yeni gelişme: Telefonla son görüştüğü kişi aranıyor

Fransa’daki Türk cinayetinde yeni gelişme: Telefonla son görüştüğü kişi aranıyor

150
0
PAYLAŞ

Fransa'daki Türk cinayetinde yeni gelişme: Telefonda konuştuğu son kişi aranıyor

Fransa’nın Rennes kentindeki Apigné göletinde cansız bedeni bulunan Manisalı 29 yaşındaki Türk genci Muhyettin Aydın’ın öldürülmesiyle ilgili olarak Fransız makamları telefonda görüştükleri son kişiyi arıyor.

Fransa’nın Rennes kentindeki Apigné göletinde cansız bedeni bulunan Manisalı 29 yaşındaki Türk genci Muhyettin Aydın’ın öldürülmesiyle ilgili soruşturma sürüyor. Kardeşi Sabahattin Aydın, kardeşinden 3 Eylül 11-12 gece saatlerinden beri haber alamadığını söyledi. Fransız yetkililer, Muhyettin Aydın’ın son konuştuğu kişiyi arıyor.

Sabah’ın haberine göre 29 yaşındaki Muhyettin Aydın, gölete atılmadan önce 100’e yakın bıçak darbesi ile öldürüldü, elleri mavi naylon iple bağlandı, vücudu bir taşa bağlanarak suya atıldı. Fransız polisi cinayet soruşturmasını tüm detaylarıyla titizlikle yürüterek cinayet zanlısına ulaşmaya çalışıyor.

GÖVDEYE AĞIR BETON BLOK YAPILMIŞTIR

Fransa’nın Rennes kentinin güneybatısındaki Apigné göletinde bulunan cesedin, bir süredir kayıp olarak aranan gurbetçi Muhyettin Aydın’a ait olduğu ortaya çıktı.

29 yaşındaki gurbetçi, sabah saatlerinde yürüyen Fransız vatandaşlarının cesedi görüp yetkililere haber vermesinin ardından bulundu. Polisin yaptığı incelemede, gölette bulunan cesedin ellerinin arkasından bağlı olduğu ve vücuduna ağır bir beton blok yapıştırıldığı belirlendi. Rennes Savcısı Philippe Astruc, gurbetçiye yapılan otopsinin ardından olayın cinayet olduğunu açıkladı.

Aydın’ın 3 çocuk babası olan ailesi kendisinden haber alamayınca polise başvurarak arama çalışması başlattı.

TELEFON GÖRÜŞÜNÜZDEN SONRA HABER ALINMAMASI

Fransa’nın kuzeyindeki Saint Nicolas yerleşiminde yaşayan Sabahattin Aydın, kardeşi Muhyettin Aydın’ın 3 Eylül 2021’den beri kayıp olduğunu ve kendisine ulaşamadıklarını bildirerek Dışişleri Bakanlığı Çağrı Merkezi ve Konsolosluğa başvurdu. General, 7 Eylül 2021’de Nant’ta.

Aydın ayrıca durumla ilgili olarak yerel polise başvurarak kayıp kişi ilan etti. Sabahattin Aydın, kardeşinin 3 Eylül Cuma günü Rennes’deki akrabalarını ziyaret ettiğini, akrabalarıyla birlikte bir kafeye gittiğini, gece 11-12 sıralarında gelen bir telefonla oradan ayrıldığını ve o zamandan beri kendisinden haber alınamadığını söyledi. Sabahattin Aydın, kardeşinin acı haberini bir hafta sonra aldı.

VÜCUT ÜZERİNDE 100’E YAKIN BIÇAK ETKİLERİ

29 yaşındaki bir erkeğin cesedinin 10 Eylül 2021 günü öğle saatlerinde Rennes kentindeki Apigné göletinde adli polis tarafından bulunduğu ortaya çıktı.

Rennes Cumhuriyet Savcısı Philippe Astruc’a göre, genç gurbetçi Apigné göletine atılmadan önce öldürüldü, elleri mavi naylon iple bağlandı ve vücudu bir taşa bağlanarak suya atıldı. Ayrıca gurbetçinin vücudunun çeşitli yerlerinde oluşan 100’e yakın bıçak darbesi nedeniyle çeşitli yaralar aldığı, Rennes Savcılığının cinayet soruşturması başlattığı, olayın fail veya faillerin tespitine odaklanılacağı belirtildi.


  • Fransa’da Türk cinayeti
  • Muhyettin Aydın, Manisalı bir Türk genci
  • Manisalı Türk genci Muhyettin Aydın’ın öldürülmesi
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK