Fransa’da yaşayan iş insanına Arnavutköy’den tuzak kurdu! Milyonlarca liralık vurgun

Fransa’da yaşayan iş insanına Arnavutköy’den tuzak kurdu! Milyonlarca liralık vurgun

57
0
PAYLAŞ

Fransa'da yaşayan iş adamına Arnavutköy'den tuzak kurdu!  Milyonlarca dolarlık yağma

Fransa’da yaşayan iş adamı, sosyal medyada tanıştığı emlakçı tarafından dolandırıldığından şikayet etti. Gözaltına alınan Özlem T., işlemlerinin ardından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Fransa’da yaşayan Abdulbaki Y., Arnavutköy’de emlakçı olan Özlem T. tarafından dolandırıldığını iddia ederek suç duyurusunda bulundu.

DHA’da yer alan habere göre, Abdulbaki Y. İstanbul’a geldiğinde Özlem T.’nin yanındaydı. Özlem T., iş adamının Marmara Ereğlisi’ndeki villasının satış işlemlerini halletti. İş adamı Abdulbaki Y.’nin villasını vekaleten satan Özlem T.,

1 milyon 350 bin lira vermedi. Abdulbaki Y. defalarca talep etmesine rağmen parayı alamamıştı.

Fransa’ya dönen iş adamı emlakçı kadın tarafından tehdit edilmeye başlandı. Villayı satın alanların villayı iade etmek için 400 bin lira talep ettiğini söyleyen Özlem T., gurbetçi iş adamından 200 bin lira aldı. Daha sonra kadın, hamile olduğuna dair çıplak fotoğraflarını ailesine göndermekle tehdit etti ve iş adamından 485 bin lira daha aldı.

Kürtaj için 150 bin lira daha isteyen kadının tehdit ve şantajlarından bıkan iş adamı, karakola giderek şikayetçi oldu. Polise dolandırıldığını, tehdit ve şantajla parasının alındığını söyleyen işadamı, emlakçı kadın adına Hadımköy’de apartman yaptırmak zorunda kaldığını ifade etti. Şikayet ve eldeki delillere göre hareket eden Arnavutköy Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro ekipleri, emlakçı Özlem T. ile birlikte 2 kişiyi daha gözaltına aldı.

Gözaltına alınan 3 kişi, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Adliyeye sevk edilen Özlem T. tutuklanarak cezaevine gönderilirken, diğer ikisi serbest bırakıldı.


  • Fransa
  • Arnavutköy
  • Sahtekar
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK