FOX TV RTÜK’ü tehdit etti… “Her şey yeni başlıyor”

FOX TV RTÜK’ü tehdit etti… “Her şey yeni başlıyor”

118
0
PAYLAŞ

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu’nun (RTÜK) yalan habere verdiği para cezalarının ardından FOX TV ile ilgili yeni bir iddia gündeme geldi. RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, FOX TV Genel Yayın Yönetmeni Doğan Şentürk’ün kendisini tehdit ettiğini söyledi.

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Ebubekir Şahin, FOX TV Genel Yayın Yönetmeni Doğan Şentürk ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Şahin, Şentürk’ün ortak bir arkadaşı aracılığıyla tehdit mesajları gönderdiğini belirtti.

Şahin konuyla ilgili şunları söyledi:

“Bak, kendisini emektar muhabir, tarafsız gazeteci, özgür basın savunucusu olarak gören bir gazeteci arkadaşım var, FOX News Genel Yayın Yönetmeni Doğan Şentürk. Ortak bir arkadaşımız aracılığıyla beni ve kurumumu tehdit etti. Tescilli yalan haber nedeniyle aldığımız yaptırım kararları nedeniyle. İnanabiliyor musunuz? ? Bunu yapan kişi gazeteci kimliği taşıyor.”

RTÜK Başkanı Şahin, Şentürk’ün “Her şey daha yeni başlıyor.” Sözlerine dikkat çekerek, tehditlerin hedefinin Üst Kurul olduğunu söyledi.

Şahin şu ifadeleri kullandı:

“Şentürk o kadar küstahlaştı ki, ‘Her şey yeni başlıyor’ demekle tehdit etti, sonra yavaşlayamadı, başka bir günün ana haberinde kendimi ve Üst Kurulu açıkça tehdit etti. Düşünebiliyor musunuz?”


  • RTÜK
  • Ebubekir Şahin
  • Doğan Şentürk
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK