VavaCars’tan 200 milyon dolar yatırım

VavaCars’tan 200 milyon dolar yatırım

62
0
PAYLAŞ

VavaCars'tan 200 milyon dolarlık yatırım

VavaCars, Türkiye’de 200 milyon dolar yatırım kararı aldı. Şirket 3 büyük onarım ve bakım merkezi kuracak. Satın alma noktasını 150’ye çıkaracak.

Petrol Ofisi’nin de sahibi olan Hollandalı Vitol Group’un ikinci el araç şirketi VavaCars, Türkiye’de 200 milyon dolarlık yatırım kararı aldı. Şirket 3 büyük onarım ve bakım merkezi kuracak. Halihazırda 55 olan araç alım noktasını 150’ye çıkaracak.

İNANILMAZ BİR FIRSAT VAR

VavaCars Kurucu Ortağı ve CEO’su Lawrence Merritt, Türkiye pazarının inanılmaz fırsatlar sunduğunu belirterek, yapacakları yatırımın ancak 2022 yılını kapsayacağını söyledi. Merritt, “Açılacak merkezlerle birlikte tüm hizmetleri formda birleştiriyoruz. ikinci el araç alım satımında tek elden anahtar teslimi. 100 bin metrekare alanda yapacağımız yatırımla Türkiye’nin en büyük muayene ve araç yenileme merkezi olacağız.”

Merritt, “Türkiye, 50 milyar dolarlık ikinci el araç pazarıyla İngiltere, Fransa ve Almanya’nın ardından Avrupa’da dördüncü sırada. Türkiye’nin potansiyelini yüksek buluyoruz ve gelecek vaat eden bir pazar olarak görüyoruz. Bu nedenle yatırım yapmaya karar verdik.” dedi.

ÇALIŞAN SAYISI 1000’E ULAŞACAK

Lawrence Merritt, “Yeni yatırımımızla genç istihdamına da önemli katkı sağlayacağız. Türkiye, 32 yaş ortalamasına sahip, değişimi kucaklamaya ve daha iyi bir yaşam sürmeye istekli genç bir nüfusa sahip. müşteri bağlılığını sağlamak için büyük bir yetenek havuzu. Şu anda 280 olan çalışan sayımızı önümüzdeki yıl bine çıkaracağız” dedi.


  • vavacarlar
  • yatırım
  • ekonomi
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK