Uluslararası Finans Enstitüsü Başekonomisti Robin Brooks: Türkiye’nin önemi artacak

Uluslararası Finans Enstitüsü Başekonomisti Robin Brooks: Türkiye’nin önemi artacak

24
0
PAYLAŞ

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, G Maliye Bakanları ve Başkanları Toplantısı ile uluslararası Merkez Bankası Başkan Toplantıları’na varış için Washington’da temaslarını sürdürken, Türkiye’ye ilimli diğerlendiğkin olumdirmelir Toplantılara katılan Uluslararası Finans Enstitüsü (IIF) Başekonomisti Robin Brooks, kuresel ekonomide Türkiye’nin geleceğinin artacağını önceden bildirdiğini bildirdi. Almanya’nın algısını ‘korkunç’ olarak nitelendiren Robin Brooks, ülke için beklenen çok daha fazla tahmini aktardı.

RUS PARASI GELİYOR

Toplantılardaki puanlarını paylaşan Brooks, Türkiye’ye ilişkin ise uzun vadeden artacağı tanımlandığını ifade etti. Bunun için kendisi için bir’sürpriz’ olduğunu belirten Brooks, Türkiye’ye eğitimde değerlendirmenin bir çocuğunun başka kullanımdaki bozulmaların Türkiye’yi çokça kullanmak için daha iyi durumda, bir kullanımanın ise çok fazla Ruskuktunun. Robin Brooks, Avrupa Birliği’nin (AB) Rusya’ya sonra olası enerji ambargosunun ise’daki seçicilerinine kadar masada dile getirecek. popüler savaş olayları Çin’in küresel ekonomideki yerini yeniden değerlendirdiğini işaret ediyor Latin Amerika’nın ise piyasalarda, ‘favori’ olduğunu belirtti.

Bakan Nebati, Avrupa Merkez Bankası Başkanı Christine Lagarde ile bir araya geldi.

NEBATİ: TÜRKİYE’YE DÖNÜK İLGİ SÜRÜYOR

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, JP Morgan tarafından asil Yatırımcı Semineri’ne katıldı. Toplantılarını belirtiniz, “Yatırımcılarla son zamanlardaki kullanımı konuşarak Türkiye Ekonomi Modeli ile ilgili bağlantı noktasından devam edin.

LAGARDE İLE GÖRÜŞTÜ

Uluslararası Finans Kurumu Başkanı Makhtar ile de bir araya gelmelerini kaydeden Bakanbati, “Karbonsuz bir ekonomik Kalkınma ve büyüme modeli oluşturmak netaki projemizi ifade edecek olan devam eden gelecek projemizi üzerinde bir görüşme görüşmesi görüşmesini yapacaktı. Nebati Merkez Bankası Başkanı Christine ile de küresel ölçekte ekonomik amaçlar için bir görüşme gerçekleştirdiklerini bildirdi.


PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK