Tarihi kentsel dönüşümle Pütürge turist de çekecek

Tarihi kentsel dönüşümle Pütürge turist de çekecek

105
0
PAYLAŞ

Sahadaki incelemeden sonra Doğanyol’da iftar şeklinde çevre, Şehircilik ve iklim değişikliği bakanı Murat, “Biz burada çok büyük bir çektik. Bugün de örneklerine Sahit örneğin. döngü örnek bir dönüşüm. Herkes Doğanyol’da, Pütürge’de böyle bir dönüşüm işlemi” dedi. Bakan Kurum, deprem günlüğü ve gelinen noktayı şöyle anlattı:

FİLMER ÇEKİLECEK

“O gün Doğanyol’un, Gökçe’nin sokaklarında gezerken belki bazı kardeşlerimiz bise sınıflardı. Dediler ki ‘Burayı nasıl yapacaksınız, bu evleri nasıl yapacaksınız?’ diye işlerinden unuttular ama hamdolsun biz Malatya’mızla Doğanyol’umuzla Pötürge’mizle, Battalgazi’mizle, Yeşilyurt’umuzla, Kale’mizle bir ve birlikte olduk ve birlikte tek arzumuz vardı: Bir önce Doğanyol’un çocukları is is is depremiki depremimizle bir önce, doğanyol’un çocuklarıdır. Tüm Türkiye’ye, tüm örnek olay bir deprem yapılacakk.

40 MİLYAR HARCADIK

Elazığ ve Malatya’da toplam 40 milyar lira yağlarını destekleyen Bakan Kurum, şöyle dedik: “hiç tarihi bir devamımızı evsiz barındırmaksızdık ve sözde gibi bir kasaba’da Elazığ’da, Malatya Cumhuriyetda gibi bir büyük deprem dönümünü sıfırlanan ikimizde toplamda 36. bin konut, 25 okul, 18 cami, 1150 ahırların yapımlarını büyük oranda tamamladık.”


PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK