Start-up’lara 1.3 milyar dolar yatırım

Start-up’lara 1.3 milyar dolar yatırım

33
0
PAYLAŞ

Startup “20 Birinci Birinci Birinci Çeyrek Türkiye Startsosistemi Yatırım Raporuna göre, bu yılın ilk Centrum”larına “Türk start-up’larına yapılan yatırım kazanın 1.28 dolar oldu. Ocak-mart döneminde 61 yatırıma başlamak için başlangıç ​​aşamasındaki miktarı 25.5 milyon doları buldu. Yatırım alan 61 girişimin içinde, yıl boyunca yatırımla değerlenmesi 1 milyar doları asan Insider ile Türkiye’nin “unicorn”larından Getir ve Dream Games de yer aldı. Geçen yıl yatırımlarla dikkati çeken oyun bu ilk ilk öne çıktı. Söz konusu dönemde 8 oyun toplam 330 milyon dolarlık yatırım aldı. Ayrıca, oyunun başlangıç ​​aşamasındaki küçük yatırım sayısında da gelişme gözlendi.

Oyun sektöründen sonra en çok yatırım alan sektör 8 proje finans olarak belirlendi. Bu alana yatırım yatırımı sayısı fazla olsa da yatırım miktarı 15 milyon dolar düzeyinde kaldı. Yapay zeka alanında yatırım yapmak için 6122 arazi edinilecek alan olarak kaydediliyor.

İSTANBUL AÇIK ARA ONDE

Yatırımcıların illere göre’den, yılın ilk 3 İstanbul’dan 7, Ankara’dan 50 Adana ve Manisa’dan 1’er yatırım aldı. Yatırımın tamamlanmasının tamamı 1.27 milyar dolar ile merkezi İstanbul’da bulunan elde etti.

Bu dönemde start-uplara yatırım yapan 231 şıkın 36’sının dış görünüşü görülmektedir. ABD’den 17, Birleşik krallık’tan da 7 Türk start-uplarına yatırımda bulundu. Geçen yıl boyunca geçen yıl boyunca 1.56 milyar dolar yatırım alan Türk’te günlük ilk 3 öğrenilecek bu yakalaması, 2022 geneli için bekleniyordu.


PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK