Son dakika haberi: 5 zincir markete fahiş fiyat denetimi

Son dakika haberi: 5 zincir markete fahiş fiyat denetimi

160
0
PAYLAŞ

Son dakika haberi: 5 zincir mağaza için fahiş fiyat kontrolü

Ticaret Bakanı Muş’un talimatıyla 5 zincir markette ürünlerde fahiş fiyat artışı olup olmadığının tespiti için ticaret müfettişleri görevlendirildi.

Ticaret Bakanı Mehmet Muş’un talimatıyla 5 büyük zincir markette fahiş fiyat artışları yapılıp yapılmadığının tespiti için ticaret müfettişleri görevlendirildi.

AA’da yer alan habere göre; Ticaret Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, son dönemde temel gıda ve ihtiyaç maddelerinde yaşanan fahiş fiyat artışlarına ilişkin vatandaşların Bakanlığa yaptığı başvuru ve şikayetler dikkate alınarak, fahiş fiyat artışlarının yapılıp yapılmadığına ilişkin incelemeler yapıldı. 81 ilde Fiyat Etiketi Yönetmeliği ihlallerinin olup olmadığı devam etmektedir. belirtildi.

Ayrıca 5 büyük zincir markette yumurtadan süte, makarnadan pilava, sebze ve meyveden temizlik malzemelerine kadar geniş bir ürün yelpazesinde fahiş fiyat artışlarının yapılıp yapılmadığının tespiti için Bakan Muş’un talimatıyla ticaret müfettişleri görevlendirildi. ülke çapında faaliyet gösteren ve en yaygın şube ağına sahip olan şirkettir. .

Açıklamada, “Bakanlık olarak serbest rekabete ve piyasa koşullarına aykırı hareket eden ve tüketicinin mağdur olmasına neden olanlarla mücadelemizi sürdürmekte ve bu konuda yasal çerçevede her türlü tedbiri almakta kararlıyız.” ifadesi kullanılmıştır.


PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK