Rusya’dan kripto para adımı: Ödemeler yavaşlatılacak

Rusya’dan kripto para adımı: Ödemeler yavaşlatılacak

98
0
PAYLAŞ

Rusya'dan kripto para adımı: Ödemeler yavaşlatılacak

Rusya, manipülatif alımları önlemek için ülkedeki bankalardan kripto borsalarına yapılan ödemelerin yavaşlatılacağını duyurdu.

Rusya’dan önemli bir kripto para adımı geldi. Ülkedeki bankalardan kripto borsalarına yapılan ödemelerin manipülatif alımların önüne geçilmesi için yavaşlatılacağı açıklandı.

AA’da yer alan habere göre Rusya Merkez Bankası Birinci Başkan Yardımcısı Sergey Shvetsov, “duygusal satın alma”yı önlemek için ülkedeki bankalardan kripto borsalarına yapılan ödemelerin yavaşlatılacağını duyurdu.

“BÜYÜK BİR MADEN ALANI”

Shvetsov, Soçi’de düzenlenen “Rusya’nın Bankaları – 21st Century” adlı forumda kripto para piyasalarındaki gelişmeler hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Kripto para piyasaları hakkında küresel tartışmalar olduğuna işaret eden Shvetsov, “Kripto para birimlerini bazı ülkeler yasallaştırırken bazıları yasaklıyor. Bunların hepsinin yüksek teknolojili bir finansal piramit şeması gibi çökmesi mümkün. Neden ve ne zaman çökecek? Bunun yüzlerce sebebi olabilir, “Neden olmayacağına dair onlarca sebep ve yüzlerce cevap olabilir. Bu bizim için çok büyük bir mayın tarlası” dedi.

BANKALAR ÖDEMELERİ YAKALAYACAK

Ülkedeki bankacılık sistemi ile birlikte kripto para piyasaları konusunda çeşitli çalışmalar başlattıklarını belirten Svetsov, “Bankaların kripto borsalarına yapılan ödemeleri yavaşlatması ve bu tür ürünlerin duygusal satın alınmasını engellemesi için bankacılık sistemi ile çalışmaya başladık” dedi.

Shvetsov, Rusya Merkez Bankası’nın vatandaşlara kripto para yatırımlarının riskleri hakkında da bilgi vermesi gerektiğini söyledi.


  • Rusya kripto para birimi
  • kripto para son dakika
  • kripto para en son
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK