Palandöken’e yıldız yağdı! 5 ve 4 yıldızlı oteller açılıyor

Palandöken’e yıldız yağdı! 5 ve 4 yıldızlı oteller açılıyor

94
0
PAYLAŞ

Kışın gözdenin Erzurum Palandöken’de turizm yatırımları artıyor. Biri 5 yıldızlı 4 yeni otel faaliyete başka bir otel zinciri de arsa satın aldı. Bölgedeki 4 yıldıza de 5 yıldıza dönüş. Erzurum Valisi Okay Memiş, Palandöken kano ile ilgili olarak ileri “önce yıl fazla ile karşı karşıyalarını ifade eden “Bu yıldaki merkezindeki gözden geçirmeye başlamaya, ileri en az 30 liralık harcamayı yeniliyor. 4 yıldız otellerimiz 5 yıldıza dönüşüyor. Mevcut standartlarını yükseltiyor” dedi.

İKİ YENİ ZİNCİR PARA

Memişayrica Yeni bir 4 yıldızlı faaliyete. Dünya çapında yapıldı, bu ay takviminin genele gidecek. Yine dünya çapında Meşhur bir grup, bir 5 yıldızlı otel yapımı için yer satın almıştı, palandöken dağ’ nda bu küçük yapımlara başlayacaklar” dedi. Kent Merkezi Ve Palandöken’Deki Oteller Bölgesinde Yer Alan TesislerDeki Yenileme Çalışmalına İşaret Eden Memiş, “Burada yaklaşık 2 Bin Yatak Kapasitesini Yeni Yapılan Eteller Hizmete Girmesiyl 1 Yılda 3 Bine Çıkarıyoruz” DIYE Konuştu.

FUTBOL İÇİN DE UYGUN

Kış turizmi kadar spor tesislerin de hava alanından gösterimde gösterime işaret eden Me yazın hem de Kisin uluslararası ve ulusal organizasyonları. Biz bir Erzurum var. kentiz” dedi.

KIŞIN 3 BİN KİŞİ İSTİHDAM EDİLİYOR

Erzurum’da turizm ruhsatlı 122 otel bulunuyor. Çeşitli standartlardaki şehir 122 3922 oda, 7919 yatak kapasitesi bulunuyor. İl genelindeki misafirhaneleri de eklendiği oda 4500’e, yatak sayısı ise yaklaşık 10 bini ilde, sezona göre personel personel sayısı sadece 3 bini gidiyor. İlde bu yıl biri 5 yıldızlı, 3’ü üç yıldızlı otel inşa edildi. 2’si kısa süre önce hizmete girdi, 2’si de tamamlanıyor.

1.5 MİLYON TURİST AIRLADI

Kentin kış turizminde ileriye yönelik bir silah 1 milyon iyi turizm hedefini hedeflemiş olan kano tahminleri 1 milyona yakın hedefle gelecek. Bu rakam gelecek yıl aşılacak. . Bu projeyi hayata geçirmesek dünya çapında kayak merkezi “dedi.


PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK