Maden şirketlerine finansal destek sürüyor… Toplam 850 bin liralık ikinci ödeme yapıldı

Maden şirketlerine finansal destek sürüyor… Toplam 850 bin liralık ikinci ödeme yapıldı

69
0
PAYLAŞ

Maden şirketlerine maddi destek sürüyor... Toplamda 850 bin liralık ikinci ödeme yapıldı.

Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti’nin ortak finanse ettiği Madencilikte İş Sağlığı ve Güvenliğinin İyileştirilmesi Projesi’nin (MİSGEP) Mali Destek ve Yönlendirme Programı kapsamında maden işyerlerine toplam 850 bin TL destek sağlandı.

“>

Maden işletmelerine toplam 850 bin TL destek verildi.

AA’nın raporuna göre, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, 29 ilde 80 yeraltı maden işletmesinin faydalandığı Madencilik İş Sağlığı ve Güvenliğinin İyileştirilmesi Mali Destek ve Rehberlik Programı (MİSGEP) kapsamında ikinci destek ödemesini yaptı.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamaya göre, Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti’nin ortak finanse ettiği programda işyeri başına 38 bin liraya kadar destek ödemesi yapıldı.

Bu kapsamda Mayıs ayı ödeme kriterlerini karşılayan 76 maden işyerine ödeme yapıldı.

24 ay boyunca destek verilmektedir

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı bu desteği yer altı maden işletmelerinin aldığı iş sağlığı ve güvenliği hizmetleri karşılığında sağlamaktadır.

Destek için işyerlerinde bu hizmetleri yürütecek iş güvenliği uzmanı, işyeri hekimi ve diğer sağlık personelinin görevlendirilmesi ve bu hizmete ilişkin ödemelerin işveren tarafından yapılması gerekmektedir.

Destekten ortalama en az 20 çalışanı olan yeraltı madenleri ve ortalama en az 50 çalışanı olan yeraltı kömür madenleri yararlanır.

Verilebilecek maksimum destek çalışan başına 15 Euro olarak kaydedilirken, ödeme iş yerlerinin giderlerine göre belirleniyor.

Teknik yönlendirmenin yanı sıra finansal desteği de içeren destek 24 ay süreyle verilmektedir.

“>


;”>

  • kömür
  • destek
  • Madencilikte İş Sağlığı ve Güvenliğinin İyileştirilmesi Projesi (MISGEP) Mali Destek ve Yönlendirme Programı
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK