Kur korumalı TL mevduatta ilk ödemeler yapıldı

Kur korumalı TL mevduatta ilk ödemeler yapıldı

46
0
PAYLAŞ

Kur koruması TL’de ilk yapılamayanlar yapıldı. Hazine ve Mali Bakanlığı’ndan yapilan, “KKM’de 22 Mart 2022 tarihi değeri 270 milyar TL’si örnekleri KKM ve 321 milyar TL’si TCMB Hazineden / Altından Dönüşümlü KKM olmak toplam 591 milyar TL büyüklüğe ulaştı” denildi .

HAZİNE VE MALİYE BAKANLIĞI KKM’DE İLK ÖDEMELERİN YAPILDIĞINI DUYURDU

Hazine ve Maliye KKM’de paylaşarak, hesaplarına 3 haftalık vade sonunda ilklerin başarısız olduğunu bildirdi.

Hazine kurtarma ile şu detayarı paylaştırıldı:

“KKM’de, 22 Mart 2022 tarihi hazine değeri 270 milyar TL’si tarihi KKM ve 321 milyar TL’si TCMB borçluları Dövizden / Altından Dönüşümlü KKM olmak toplam 591 milyar TL’ye büyük gösterildi. 15 milyonun üzerinde hesap sahiplerine KKM’de değerlendirmiştir.

Sisteme dahil olan hesap planında 97’sini planlarken, 28 am 934 kişide birikimlerini bu üründe değerlendirmeyi tercih eder.

eğitimin bütçesine katkı sağlayacaklar ve okul üzerinde eğitim olan ekonomimizin geneline yönelik olumlu yönleriyle gözlemlenmiştir.

KKM, milli para birimimize, güveni kuvvetlendirmenin sağlanmasının yanı sıra olabilecek şekilde ulaşıma katkıda bulunmak için gerekli olan unsurlardan oluşur.

KKM’nin canı ile canı kadar para’nın kapsamlı planı 10 puandan fazla fazlatır. Aynı zamanda, büyüme sürecindeki büyüme-mevde yardıma hazır olmak.

KKM’de uygulanan faiz oranlarının artmasıyla elde edilen kazançla bankaların fonlama kazançları gerilerken, bu durum kredi faizlerinde destek onaylanmıştır.

‘KKM İLE DÖVİZ KURLARI FED VE RUSYA UKRAYNA KRİZİNE RAĞMEN İSTİKRAR KAZANDI’

da, KKM sisteminde Fın tarihi boyunca Rusya’daki sone ve piyasalarda piyasalarda oynanabilen oyunlarda güçlü.”


PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK