İngiliz turistlerin tercihi yine Muğla

İngiliz turistlerin tercihi yine Muğla

63
0
PAYLAŞ

Türkiye’yi kırmızı listeden çıkaran İngiltere’de Türkiye ile ilgili heyecan var. Ülkemize gelen turistlerin tercihi Muğla oldu. 10 uçakla gelen yaklaşık 1500 turist Muğla’da.

İngiltere’nin yeni tip koronavirüs (Kovid-19) önlemleri kapsamında uyguladığı seyahat listesini “seyahat sonrası zorunlu otel karantinası gerektiren” kırmızı listeden çıkarması sonrasında 10 uçakla yaklaşık 1.500 İngiliz turist Muğla’ya geldi. bir günde.

AA’nın raporuna göre, İngiltere’den Dalaman Havalimanı’na ilk uçuşların başladığı Muğla, özellikle son yıllarda İngiliz turistlerin en çok tercih ettiği tatil merkezi haline geldi.

Türkiye’ye gelen yaklaşık 2,5 milyon İngiliz turistin bir milyondan fazlası tatillerini Muğla’nın gözde turizm beldeleri Bodrum, Marmaris, Fethiye ve çevresinde geçiriyor.

YDA Dalaman Havalimanı Yönetim Kurulu Üyesi Hamdi Güvenç, Muğla’da başlıca destinasyonların İngiltere, Rusya ve Ukrayna olduğunu kaydetti.

Bir milyondan fazla İngiliz turistin Muğla’ya geldiğini kaydeden Güvenç, şunları kaydetti:

“İngiltere kaynak pazarlarımızdan biri. Pandemi öncesi döneme baktığımızda Ekim ayında İngiltere’den ortalama 90 bin turist geldi. Bu rakam şu an için 60 bin civarında. Ancak rezervasyonlar devam ediyor. Bu sayı da ulaşabilir. Pandemi öncesi dönemde 90 bin rakamı Dünkü röportajımızda sadece 2 günde bin kişinin rezervasyon yaptığını öğrendik.Tüm operatörler rezervasyonların beklentilerinin üzerinde olduğunu belirtiyor.İngiltere dijitalleşmiş bir pazar ve bunun yüzde 48’i piyasa online. Bu nedenle İngiltere gelişmeleri çok yakından takip ediyor ve hızlı adapte oluyor.”

Gelecekte İngiltere’de dijital pazarlama atağı yapacaklarını anlatan Güvenç, bölgeye 3 milyona yakın dijital göçebe çekmek istediklerini, Dalaman bölgesinin doğası ve kültürel değerleriyle bu yapıya uygun olduğunu söyledi.

İngiltere’de okul tatillerinin Ekim ayının ikinci yarısında başladığına işaret eden Güvenç, “Tatilin başlamasıyla rezervasyon akışı hızlanacak. Kasım ortasına kadar uçuş planlama ve yolcu akışının devam edeceğini görüyoruz. THY Kasım ortasına kadar bölgeye uçuş planlamasına devam edecek İngiltere Londra dışında 10 şehirden daha uçuşlar Türkiye’de devam edecek.

Güvenç, önümüzdeki yıl için rezervasyonların başladığını ve oldukça umut verici olduklarını belirterek, geçmiş yılların rakamlarına ulaşabileceklerini öngördüklerini belirtti.

“MUĞLA İÇİN SÜRDÜK”

Daha önce tatil için birçok kez Muğla’ya geldiklerini belirten Peters-Elian Stevan çifti, seferlerin açılmasıyla ilk tercih olarak Muğla’yı tercih ettiklerini söyledi.

Salgın sırasında Türkiye ve Muğla’yı güvenli bulduklarını belirten Stevan, “Daha önce bölgeye birkaç kez geldik. Şimdi seferlerin açılmasıyla çocuğumuzla tatile geldik. Türkiye’yi çok seviyoruz. Salgın döneminde çok sevdiğimiz Muğla’ya hasret kaldık.” dedim.

Tatilcilerden Rabırts Berts, Muğla’nın Türkiye’de maske ve sosyal mesafe kurallarının çok iyi uygulandığını ve salgın sürecinin iyi yönetildiğini düşündüğü için tatil tercihi olduğunu kaydetti.

Bölgenin doğal güzelliklerine duydukları hayranlık nedeniyle tatil için Fethiye’ye gelen Keven ve Pam Staye, önceki yılın eylül ayında pandemi döneminde Muğla’ya geldiklerini söyledi.

Her fırsatta şehre geldiklerini ve bölgeye hayran olduklarını belirten Staye, “Buranın insanını, kültürünü, yemeklerini ve doğasını çok seviyoruz. Geçen sene geldiğimizde alınan önlemler çok iyiydi ve aynısını görüyoruz. Şu anda önlemler devam ediyor. O yüzden burada kendimizi daha güvende hissediyoruz. Tatilimiz. Daha önce birkaç kez geldiğimiz Fethiye’de geçireceğiz.” ifadeleri kullandı.

GÜVENLİ BİR TATİL İÇİN HER ŞEY DÜŞÜNÜLDÜ

Muğla ve ilçelerinde turistlerin sağlıklı bir tatil geçirmeleri için uçaklardan havalimanına, otellerin tüm bölgelerine transferlere kadar detaylı tedbirler uygulanıyor.

Kovid-19 önlemleri ön planda tutularak havalimanlarında karşılanan turistler, hijyen ve sosyal mesafe kuralları dikkate alınarak tatillerini geçirecekleri otellerde ağırlanıyor.


  • ingiliz
  • turistler
  • Muğla
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK