Gram rekor tazeledi! Altını olanlar dikkat!

Gram rekor tazeledi! Altını olanlar dikkat!

145
0
PAYLAŞ

Gram rekoru kırıldı!  Altını olanlar dikkat!

Bir gram altın ne kadar? Altın fiyatları yükselmeye devam edecek mi? Altın ne kadar yükselir? Altın fiyatlarında neler oluyor? Sorularına cevap arayan vatandaşlar son dakika gram altın haberlerini yakından takip ediyor. Gram altın 938 TL civarında seyrederken, küresel altın fiyatları 1.800$’ı görürken dolar/TL 15.50’nin üzerinde işlem görüyor. Çeyrek altın 1.534 liradan, Cumhuriyet altını 6.247 liradan satılıyor. İşte altın haberindeki detaylar…

Gram altındaki aktivite son dakika itibariyle devam ediyor. Merkez Bankası’nın 100 baz puanlık düşüşün ardından altın fiyatlarındaki yükseliş devam ediyor. Peki bir gram altın ne kadar? Altın fiyatları yükselmeye devam edecek mi? Altın ne kadar yükselir? Altın fiyatlarında neler oluyor? Gram altın güne 907.1 liradan başladı. Gün içinde en düşük 905,2 lira ve en yüksek 932,7 lirayı gördü. Gram altında 900 lira eşik seviyesi olarak görülüyor. İşte 17 Aralık Cuma güncel altın fiyatları…

Son dört haftayı ardı ardına kayıplarla kapatan altın, Fed’in piyasalardaki belirsizliğinin ortadan kalkmasıyla bu haftayı kazançlarla kapatmaya doğru ilerliyor.

Gram altın ise dolar/TL ve küresel altın fiyatlarındaki yükselişle 900 TL’yi aştı.

GÜNCEL ALTIN ​​FİYATLARI

Gram altın 938 TL civarında seyrederken, küresel altın fiyatları 1.800$’ı görürken dolar/TL 15.50’nin üzerinde işlem görüyor.

Çeyrek altın 1.534 liradan, Cumhuriyet altını 6.247 liradan satılıyor.

Hafta başından bu yana 110 TL değer kazanan gram altın, haftaya 795 TL civarında başladı.

Fed toplantısı öncesi ons başına 1.760$ civarına düşen altın, Fed toplantısının yarattığı belirsizliğin ortadan kalkmasıyla son kayıplarını silerek haftayı 1.805$ civarında kapatmaya hazırlanıyor.

ENFLASYONDA GÖZLENEN YÜKSELİŞTE DÖVİZ DÖVİZ ETKİLİ OLDU

Kasım ayında gözlenen enflasyon artışında; Döviz kuru gelişmeleri, küresel gıda ve tarımsal emtia fiyatlarındaki artışlar, arz süreçlerindeki aksaklıklar ve talep gelişmeleri gibi arz yönlü faktörler etkili olmaktadır.

DÖRT AYDA 500 TABAN PUAN İNDİRİMİ

Merkez Bankası faiz oranlarındaki aşağı yönlü adımlarını takip eden aylarda da sürdürdü. Ekim ayında iki puan indirime giden Merkez Bankası, Kasım ayı toplantısında faiz oranlarını 1 puan indirdi.

Böylece Merkez Bankası son 4 toplantısında faiz oranını 5 puan indirdi.


  • gram altın son dakika
  • yarım altın
  • tam altın
  • çeyrek altın
  • mevcut altın
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK