Ford ve SK Innovation’dan tarihi yatırım

Ford ve SK Innovation’dan tarihi yatırım

169
0
PAYLAŞ

Ford ve SK Innovation'dan tarihi yatırım

Ford ve SK Innovation’dan elektrikli araç üretimine 11.4 milyar dolar yatırım yapacağını duyurdu. Söz konusu yatırım, Ford’un 118 yıllık tarihindeki en büyük üretim yatırımı olacak.

ABD’nin önde gelen otomobil üreticilerinden Ford, Güney Koreli ortağı SK Innovation ile ABD’de 3 akü fabrikası ve elektrikli F Serisi kamyonetler için montaj tesisi kurmak için 11.4 milyar dolar yatırım yapmayı planladığını duyurdu.

Şirketten yapılan açıklamada, söz konusu yatırımın Ford’un 118 yıllık tarihindeki en büyük üretim yatırımı olacağı belirtildi.

Açıklamada, Ford’un ABD’nin Tennessee eyaletinde kurulacak mega kampüs ve Kentucky eyaletinde kurulacak çift akülü tesislerle ülkenin elektrikli araçlara geçişine öncülük edeceği vurgulandı.

Şirketin şimdiye kadarki en büyük yatırımını tek seferde elektrikli araçlara yapmayı planladığına dikkati çeken açıklamada, SK Innovation ile birlikte 3 akü fabrikası ve elektrikli F Serisi kamyonetler için montaj tesisi kurulması için 11,4 milyar dolarlık yatırımın planlandığı belirtildi. yaklaşık 11.000 kişiye yeni istihdam yaratmaktadır. kaydedildi.

– 2030 YILINDA ARAÇ HACİMİNİN YÜZDE 40 ila 50’sinin TAM ELEKTRİKLİ OLMASI HEDEFLENİYOR

Açıklamada, “Mavi Oval Şehir” olarak adlandırılan kompleksin, batı Tennessee’de yeni nesil elektrikli F serisi kamyonetlerin ve gelişmiş pillerin üretileceği yaklaşık 15.540 dönümlük bir alana kurulacağı belirtildi.

Açıklamada, Kentucky’de ikiz akü tesislerinden oluşan “BlueOvalSK Akü Parkı”nın kurulacağı belirtilirken, 2025 yılında yeni elektrikli araçların ve gelişmiş lityum iyon pillerin üretimine başlanacağı kaydedildi.

Açıklamada, Ford’un 2030 yılına kadar küresel araç hacminin yüzde 40 ila yüzde 50’si arasında tamamen elektrikli olması beklendiği belirtildi.


  • Ford ve SK Innovation’dan elektrikli araç üretimi
  • Ford ve SK Innovation’dan tarihi yatırım
  • Ford ve SK İnovasyonu
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK