Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay: Kur, Türkiye’nin kaderi olmayacak

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay: Kur, Türkiye’nin kaderi olmayacak

76
0
PAYLAŞ

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay: Kur, Türkiye'nin kaderi olmayacak

Başkan Yardımcısı Fuat Oktay, “Orantısız fiyat artışları ve kur dalgalanmaları Türkiye’nin kaderi olamaz ve olmayacaktır. Ekonomideki manipülatif etkilerin üstesinden gelebilecek miyiz?? söz konusu.

Başkan Yardımcısı Fuat Oktay, döviz kuru dalgalanmalarının Türkiye’nin kaderi olmayacağını söyledi. Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu’nda Cumhurbaşkanlığı ile bağlı ve ilgili kurumların 2022 bütçelerini sunan Oktay, Türkiye’nin yatırım, istihdam, üretim, ihracat ve büyüme odaklı ekonomide kalıcı istikrarı hedeflediğini söyledi.

BUNUN ÜZERİNDE OLACAĞIZ

Fuat Oktay, “Savunma sanayiinde imkansız denilenleri nasıl yaptıysak, terörü bitirip vesayet planlarını parçaladık, ekonomi üzerindeki manipülatif etkileri de aşıp tarihe gömeceğiz. Kararlılıkla yapacağız. Sadece milletimizin kazandığı, kazancın toplumun tüm kesimlerine yayıldığı, tam bağımsız ve müreffeh bir Türkiye’de yürüyüşümüze devam edeceğiz.

ADIMLAR ATACAĞIZ

Oktay, “Orantısız fiyat artışları ve kur dalgalanmaları Türkiye’nin kaderi olamaz ve olmayacak” diyen Oktay, enerji ve ara malı gibi alanlarda döviz ihtiyacını azaltacak, üretim ve istihdamı daha da ileriye taşıyacak adımlar atacaklarını söyledi. , hızla gelişen endüstriyel kapasite.

Oktay, uygulayacakları politikalarla işletmelerin yatırım maliyetlerinin azalacağını, üreticiyi destekleyecek paketlerle de sağlıklı büyüme yapısına katkı sağlayacaklarını belirtti. Oktay, hızla hayata geçirecekleri ek istihdam destek paketinin yanı sıra inovasyonu, yerli tasarımı ve üretimi destekleyen teşviklerle üreticinin yanında olmaya devam edeceklerini belirtti.

32 MİLYARDAN FAZLA BÜTÇE

Kasım ayında bütçe 32 milyar TL fazla verdi. Kasım ayında bütçe geliri 167,7 milyar TL olurken, giderler 135,7 milyar TL oldu. Ocak-Kasım döneminde bütçeden 1 trilyon 318 milyar 829 milyon lira harcanırken, bütçe gelirleri 1 trilyon 272 milyar 328 milyon liraya ulaştı.


  • Başkan Yardımcısı Fuat Oktay
  • döviz dalgalanmaları
  • ekonomi
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK